"Nastop v konkurenci motoGP s Hondo so sanje, ki so se mi uresničile. Vesel in ponosen sem, da sem del Hondine družine. A za zdaj se osredotočam na razred moto2, kjer je moj cilj naslov prvaka," je ob predstavitvi za novo sezono dejal 20-letni Španec, ki letos uspešno nastopa v drugem najmočnejšem razredu v SP in ima po osmih dirkah na prvem mestu 152 točk.

Leta 2010 je bil Marquez svetovni prvak v razredu do 125 ccm, lani pa je bil na koncu drugi v razredu moto2. Pogodbo s Hondo za nastope v elitnem razredu motoGP je podpisal za dve leti.

Honda pa je sporočila še, da bo Pedrosa podaljšal sodelovanje, tako da bo v ekipi ostal do leta 2014, kar pomeni, da bo v naslednjih dveh sezonah zasedba ekipe povsem španska. Pedrosa je na zadnji dirki pred dnevi v Nemčiji zmagal in se povzpel na drugo mesto skupnega seštevka.