Kot smo že poročali, je Mestna občina Ljubljana v času županovanja Zorana Jankovića spremenila namembnost zemljišč v Trnovskem predmestju. Zemljišča so bila sprva namenjena inštitutom, šolstvu in zdravstvu, leta 2010 pa je mestni svet delu teh zemljišč spremenil namembnost v stanovanjsko gradnjo. Lastnikov teh zemljišč je več, med drugim ljubljanska občina, Baza Dante in Electa. S spremembo namembnosti se je zemljiščem seveda dvignila tudi njihova ekonomska vrednost. Ko smo mediji obširneje pisali o tem, se je s sporočilom za javnost odzval tudi Janković, ki je zatrdil, da sam "ni predlagal spremembe namembnosti omenjenega zemljišča, zato so vsa namigovanja in obtožbe o njegovi vpletenosti v spremembo namembnosti zemljišč neutemeljena in neresnična".

"Da župan ni vpleten v spremembo namembnosti zemljišč, bi mnogi označili za debelo laž," pa zdaj ugotavlja mestni svetnik Jazbinšek in navaja, da je prav ljubljanski župan tisti, ki je mestnemu svetu predlagal to spremembo - in to kar štirikrat v štirih različnih obdobjih. Ob tem svetnikov nikdar ni obvestil o možnem konfliktu interesov. Zoran Janković je namreč svoj delež v podjetju Electa prodal svojima sinovoma Juretu in Damjanu Jankoviću, medtem pa je direktor Baze Dante Boštjan Stamejčič, ki je hkrati v Electi zaposlen kot vodja projektov.

Občina kasneje ni uveljavljala predkupne pravice za vse zemljišče v Trnovskem predmestju, saj, kot je takrat zatrdil Janković, občini solastniški delež, ki ga na tej parceli ima, zadostuje za razširitev ceste. Zdaj pa Jazbinšek izpostavlja, da je občina obdržala povsem nekoristen in manjvreden del teh zemljišč, Baza Dante pa tistega, za katerega je predvidena stanovanjska gradnja, torej komercialno zanimiv del parcele. Za koliko je bila občina oškodovana na tem mestu, ni mogoče oceniti, pravi Jazbinšek, medtem pa je bila ob spreminjanju prostorskih načrtov oškodovana vsaj za 20.700 evrov. Od nadzornega sveta občine Jazbinšek zdaj pričakuje, da bodo ukrepali, obvestili pristojne organe ter jim prijavili sum prekrškov in kaznivih dejanj.

V gradivu za izredno sejo mestnega sveta je Jazbinšek med drugim objavil tudi predpogodbo med pravnimi osebami zasebnega prava, in sicer Electo, Brandtonom in Hypo Leasingom za prodajo teh zemljišč na Barju v vrednosti 32 milijonov evrov, kar, kot kaže, ni bilo po godu Jankoviću. Ta je takoj po objavi gradiva Jazbinška vprašal, ali ne gre morda za zaupno naravo dokumenta, ki posega v varstvo osebnih podatkov, in ali javna obravnava ter objava dokumentov predstavlja razkritje poslovne skrivnosti. Jazbinšek mu je pojasnil, da je bila ta predpogodba že prej javno objavljena na spletnem portalu Finance.si, poleg tega je predpogodba tudi del javno objavljenega končnega poročila komisije Alenke Jeraj, ki je v prejšnjem mandatu državnega zbora skušala priti do dna tem zemljiškim poslom. Prav zato, pravi Jazbinšek, ne more ugoditi Jankovićevi želji, da bi se ta točka dnevnega reda obravnava brez navzočnosti javnosti kot zadeva zaupne narave.