Po naših informacijah je po številnih klicih zaradi nemira in prepirov na terenu, nazadnje tudi v koroškem odboru stranke, vodstvo sklenilo okrepiti delovanje na terenu, česar pa Jasnič zaradi prezaposlenosti ni mogel opravljati zadovoljivo. Te informacije je včeraj potrdil tudi predsednik stranke Karl Erjavec. "Ko smo vstopili v koalicijo, je na sedežu stranke zazevala luknja, zlasti ker sem bil prej profesionalni predsednik stranke, ves čas na terenu in sem informiral člane ter stranki pomagal oblikovati stališča. Enako velja za generalnega sekretarja. Postal sem minister, generalni sekretar pa v kabinetu predsednika vlade skrbi za koalicijsko pogodbo, zato smo sklenili, da na svetu stranke 20. junija na to mesto predlagam Nika Abrahamsberga, ki je to dolžnost tudi sprejel," je pojasnil prvak DeSUS.

Očitno je Jasniča vodstvo stranke nekoliko precenilo. Erjavec je namreč vse od sestave Janševe vlade menil, da bo Jasnič zmogel obe funkciji. "Na sedežu stranke mora biti nekdo stalno prisoten, da skrbi za informiranje predsednikov občinskih organizacij in drugih članov stranke, organizira delo na terenu in skrbi za preostale operativne naloge," je povedal Erjavec.

Spomnimo, razmere v stranki so se začele zaostrovati po odločitvi vodstva za vstop v desnosredinsko koalicijo, stanje se je dodatno poslabšalo zaradi srednješolskega spričevala poslanca Ivana Simčiča. In posledice? Poleg nizke javnomnenjske podpore so na sedež stranke priromali številni pozivi k spremembam, članstvo je izstopalo, pojavila se je tudi zahteva za sklic kongresa, na katerem bi menjali vodstvo stranke. "Pisma prihajajo, zadnje je bilo ljubljansko, ki ga nisem jemal kot kritiko, temveč konstruktivni prispevek, da se mora stranka po vstopu v koalicijo in vlado reorganizirati. Glavni problem je, da nismo zagotovili ustreznega in pravočasnega informiranja občinskih in pokrajinskih odborov, zlasti v povezavi z varčevalnimi ukrepi. Veliko strahu je bilo, kaj se bo zgodilo na področju pokojnin, iz te bojazni pa je prišla tudi nejevolja," je pojasnil Erjavec. Na včerajšnji tiskovni konferenci po sestanku članov izvršnega odbora stranke pa je očitno "pozabil" omeniti predvčerajšnje dogajanje na seji koroškega pokrajinskega odbora. Zaostritev znotraj njega je pripeljala do tega, da so člani izvršnega odbora iz stranke izključili zdaj že nekdanjega predsednika občinskega odbora Mežica. Do izključitve naj bi prišlo tudi zaradi njegovega dvigovanja denarja s transakcijskega računa odbora, katerega predsednik je bil.

Izvršni odbor pa je razpravljal tudi o podpori kandidatom za predsednika republike; kot je znano, se odločajo med podporo ali sedanjemu predsedniku Danilu Türku (ki so ga podprli leta 2007) ali Borutu Pahorju. Vprašanje, koga osebno podpira Erjavec, je ostalo neodgovorjeno. Sicer se bosta Erjavec in Pahor na željo zadnjega danes dopoldne sestala na ministrstvu za zunanje zadeve.