Košarkarji Krke potrebujejo le še eno zmago za tretji zaporedni naslov prvaka Slovenije. V tretji tekmi v dvorani Leona Štuklja so premagali Union Olimpijo z 72:63, tako da po zaostanku 0:1 zdaj vodijo z 2:1 v zmagah. Peti naslov državnega prvaka v zgodovini kluba si lahko priigrajo že v četrtek v Stožicah, kjer se bo četrta tekma začela ob 18.45.

Za razliko od prvih dveh obračunov, ki sta minila v relativno prijateljskem vzdušju, je bilo tokrat ozračje v Novem mestu naelektreno in iskrice med igralci na parketu so večkrat preskočile športne okvire. Pomembnost tekme je pač naredila svoje, saj je zdaj popravnih izpitov v seriji na pet zmag vedno manj.

Domači igralci so se znašli veliko bolje. Z borbenostjo v obrambi, kolektivno igro v napadu in požrtvovalnostjo vseh udeležencev tekme so strli odpor tekmeca, pa čeprav so v treh minutah ob začetku zadnje četrtine skoraj zapravili dvajset točk prednosti. Pri zmagovalcih je Afik Haim Nissim odigral svojo najboljšo tekmo v dresu Krke, saj je zbral 17 točk, imel šest podaj in ujel štiri žoge. Točko manj je dosegel Edo Murić, ki je imel ob tem še sedem skokov. Pri Unionu Olimpiji je Deon Thompson zbral 22 točk, Vladimir Dašić pa 14.

Krka se je po prvi četrtini, ki je pripadla gostom iz Ljubljane, vrnila v vodstvo sredi prvega polčasa in si že pred odmorom priigrala prvo dvomestno prednost 33:23. Te sicer ni v popolnosti zadržala, saj je Zoran Dragić v zaključku prvega dela dobil osebno napako in hkrati še tehnično napako, tako da je Union Olimpija na odmor odšla z zaostankom šestih točk.

V nadaljevanju so Novomeščani še dodatno strnili vrste v obrambi in počasi ter vztrajno višali razliko. V 29. minuti je ta znašala že 20 točk (56:36). A tekme s tem še zdaleč ni bilo konec. Union Olimpija je v pičlih treh minutah s štirimi trojkami ter consko obrambo naredila delni izid 19:0 in se v 33. minuti približala na vsega točko zaostanka (56:55).

Očitno so Ljubljančanom s tem pošle moči, hkrati pa so gostitelji po minuti odmora Aleksandra Sekulića strnili vrste in se vrnili v vodstvo s 64:55. Tega zeleno-beli iz Ljubljane v zadnjih petih minutah niso več ujeli in veliko slavje v domačih vrstah se je začelo.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 2000, sodniki: Pukl (Limbuš), D. Javor, Lovšin (oba Ljubljana).
* Krka: Hamid 9 (4:4), Lučić 7, Murić 16 (7:8), Pavič 6, Nissim 17 (5:5), Dragić 4 (1:2), Krivec 1 (1:2), Balažič 9 (6:6), Lalić 3 (3:4).
* Union Olimpija: Jeretin 4 (2:2), Rothbart 2, Blažič 8 (2:2), Thompson 22 (6:8), Murić 1 (1:2), Jagodnik 5 (0:2), Salin 4 (2:2), Dašić 14 (0:4), Močnik 3.
* Prosti meti: Krka 27:31, Union Olimpija 13:22.
* Met za tri točke: Krka 9:21 (Murić 3, Nissim 2, Balažič, Dragić, Lučić, Nissim), Union Olimpija 6:17 (Dašić 2, Blažič 2, Jagodnik, Močnik).
* Osebne napake: Krka 25, Union Olimpija 26.
* Pet osebnih: Salin (40.).