Prav zadnji so včeraj pripravili največje presenečenje dneva, ko so v bleščeči zadnji tretjini s tremi goli (zadnji je bil dosežen dobri dve minuti pred koncem) šokirali Kanado. Če so Slovaki v predtekmovanju viseli na nitki, bodo ta konec tedna šli celo v boj za kolajne. Kako veliki favoriti so bili Kanadčani pred tekmo, pove že podatek, da jih Slovaki v šestih poskusih niso premagali niti enkrat.

Slovaki pa včeraj v Helsinkih niso bili edini, ki so zrežirali sanjski zasuk. To je uspelo tudi finski reprezentanci, ki je bila proti Združenim državam Amerike še sedem minut pred koncem v zaostanku za gol. Domači so šli v popolno ofenzivo, rešila pa sta jih kapetan Mikko Koivu, devet sekund pred piskom sirene pa hokejski javnosti ne preveč poznani Jesse Joensuu, član četrtega napada. »Osemnajst let sem gledal svetovna prvenstva po televiziji. Zdaj sem tudi sam del te zgodbe, kar je fantastično,« je v valu navdušenja razlagal Jesse Joensuu, ki je celo prvič zadel za Finsko. Ta se bo v polfinalu pomerila z Rusi, ki včeraj niso imeli večjih težav z Norvežani. Evropski večerni derbi so proti domači Švedski v Stockholmu dobili Čehi, ki so 29 sekund pred koncem preprečili podaljšek.

Svetovno prvenstvo elitnega razreda, četrtfinale: Kanada – Slovaška 3:4 (1:2, 2:0, 0:3), Rusija – Norveška 5:2 (2:1, 0:1, 3:0), ZDA – Finska 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), Švedska – Češka 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Polfinale, jutri ob 13.30: Rusija – Finska, ob 17.30: Češka – Slovaška.