Prvo startno vrsto bo ob glavnih dveh favoritih sezone jutri dopolnil Britanec Cal Crutchlow (yamaha), ki je za Lorenzom zaostal 388 tisočink.

Četrto mesto je pripadlo še enemu dirkaču yamahe Benu Spiesu, ki pa je za najhitrejšo trojico že zaostal nekoliko več. (+0,878s) Peti je bil nekoliko presenetljivo Američan Nicky Hayden z ducatijem (+1,003s), ki je bil od moštvenega kolega Valentina Rossija precej hitrejši, "doktor" bo jutri namreč štartal šele z 12. mesta (+2,179s).

Nekoliko je razočaral tudi drugi dirkač tovarniške honde Španec Dani Pedrosa, ki je dosegel šele sedmi čas (+1,271). Novinec v najmočnejšem razredu in lanski svetovni prvak razreda moto2, Nemec Stefan Bradl, je bil dolgo časa celo med vodilno peterico, a verjetno bo tudi s končnim devetim mestom (+1,429s) za prvič zadovoljen.

V srednjem razredu moto2 bo dirko s prvega mesta začel Švicar Thomas Luthi (2'00,187), ki je bil za malenkost hitrejši od Španca Marca Marqueza (+0,072s) in Italijana Andree Iannoneja (+0,109s).

V najšibkejšem razredu moto3, kjer so letos dirkači 125-kubične motorje zamenjali z 250-kubičnimi, je najboljši čas kvalifikacij dosegel Nemec Sandro Cortese (2'08,188). Tudi tu so bile razlike pri vrhu minimalne, saj je drugi Španec Maverick Vinales zaostal le 16 tisočink, tretji Francoz Louis Rossi pa le dobro desetinko (+0,116s).

Dirka elitnega razreda moto GP, v katerem bodo po šestih letih dirkači ponovno dirkali z motorji, ki jih poganjajo 1000-kubični motorni agregati, se bo pričela ob 21. uri.