"Nokia želi heptične povratne informacije popeljati na raven, ki je doslej še nismo srečali. Heptična tehnologija se uporablja, recimo, ko telefon vibrira med tipkanjem po zaslonu za dotik. Heptika se ukvarja z nagovarjanjem občutka dotika, s tem ko koži dovaja sile ali vibracije. To je prav to, kar si želi Nokia, ko predlaga, da bi uporabljali tatuje iz feromagnetnega črnila, ki bi vibrirali glede na ukaze iz telefona,“ pravijo pri Nokii.

V prvi izvedbi patenta, bi uporabniki nosili pripomoček, ki bi bil v stiku s kožo. Recimo v obliki traku na roki. Naprava iz posebnega materiala bi lahko zaznavala magnetno polje in oddajala vibracije. Napravo pa bi lahko tudi povezali s telefonom po vzoru naprav, ki se povezujejo s pomočjo Bluetootha. Da bi to delovalo, pa bi telefon moral biti sposoben oddajanja različnih magnetnih polij, da bi naprava ločevala med različnimi dohodnimi klici in opozorili, ki jih oddaja telefon, in temu primerno vibrirala.

Prehod iz naprave neposredno na tatuje bi dosegli s pomočjo feromagnetnega črnila. Črnilo bi najprej izpostavili visokim temperaturam, da bi ga razmagnetili, nato bi naredili tatu. Nokia pravi, da boste lahko izbrali tatu in tudi sicer bo postopek enak običajnemu tetoviranju.

Potem, ko bo tatu dokončan, pa bo črnilo pod kožo ponovno potrebno namagnetiti, kar bodo naredili s pomočjo zunanjega magneta. Tatu bo tako imel povečano občutljivost na zunanje spremembe magnetnega polja in bo deloval na isti način kot naprava, ki je bila v stiku s kožo.