Jeff Jonas je vodilni IBM znanstvenik za področje analitike. Je izumitelj naprednih tehnologij, kot so tehnologija prepoznavanja obrazov, ki jo danes uporablja več kot polovica igralnic po vsem svetu, programske rešitve za varovanje zasebnosti podatkov, odkrivanje prevar itd. Njegove inovacije in delo objavljajo najuglednejši mediji po svetu: The Wall Street Journal, The Washington Post, Fortune Magazine, Discovery Channel, Learning Channel in drugi. Jeff Jonas tekmuje tudi na triatlonih Ironman po vsem svetu.
Dr. John Cohn je vodilni IBM znanstvenik za področje avtomatizacije in inženiringa. Ima naziv IBM Fellow, najvišje priznanje, ki ga znanstvenik, inženir ali programer lahko dobi pri IBM. Dr. Cohn je izumitelj več kot 50 patentov na področju avtomatizacije snovanja, metodologije in vezij ter avtor več kot 30 tehničnih dokumentacij. V svojem predavanju na IBM Forumu bo dr. Cohn, ki mu številni pravijo kar IBM Einstein, na nekoliko nevsakdanji način predstavil najnovejše tehnološke trende.

Svojo vizijo modre prihodnosti pa bo udeležencem predstavil tudi Sandi Češko, soustanovitelj Studia Moderna. Češko je uspešen podjetnik in izjemen poslovni inovator, ki rad pripomni, da njegova poslovna ulica sega od rodnega Zagorja pa vse do New Yorka, Moskve in Tokia, saj je poslovni sistem Studio Moderna prisoten na trgih 21 držav v Srednji, Vzhodni in Južni Evropi s skupno 450 milijoni potrošnikov. Med drugim pravi tudi, da „rad hodi po robu nad prepadom, saj tam ni gneče“, s čimer slikovito opisuje svoj način delovanja in osvajanja trgov.

Alastair Campbell, direktor za komunikacije in strategijo v kabinetu nekdanjega premierja Tonyja Blaira in priznani strateški ter komunikacijski svetovalec in pisec. Campbell, ki je sicer del svoje karierne poti preživel tudi kot urednik in kolumnist časopisa Mirror ter kot televizijski voditelj, ki je imel med drugim intervjuje z znanimi osebnostmi, kot so Bill Clinton, Peter Mendelson, Bono in drugi, je v času, ki ga je preživel na Downing Streetu, sodeloval pri reševanju pomembnih mednarodnih vprašanj, svoje izkušnje pa je opisal v knjigi, ki jo je naslovil The Blair Years (Blairova leta). Na lestvici Sunday Timesa je bila knjiga celo na prvem mestu. Je tudi avtor drugih knjig, ki so prav tako postale uspešnice, kot na primer All in the Mind in Maya. Campbell velja tudi za enega najbolj branih bloggerjev in najbolj zasledovanih twitterašev med politiki, je pa tudi zelo aktiven podpornik humanitarnih projektov.

Campbell, ki velja za inovativnega govorca, bo na podlagi desetletnih izkušenj v novinarstvu in desetletja s Tonyjem Blairom na forumu govoril o kriznem komuniciranju, oblikovanju najbolj primerne strategije, postavljanju ciljev in o izbiranju uspešnih komunikacijskih taktik. »Pomembno je, da se vodja zaveda, da mora ves čas biti vodja. Postavljati mora jasne cilje in izbrati sredstva, kako jih bo v skladu s strategijo tudi dosegal. Pomembno je zavedanje, da je uspeh odvisen od dobrega tima. Verjamem, da so najboljši vodje tudi najboljši timski igralci,« nam je te dni v kratkem pogovoru med drugim pojasnil Campbell. http://www.dnevnik.si/zaposlitve_in_kariera/aktualno/1042517306