Na začetku njegovega mandata so v Zgornjesavski dolini odmevali odhodi slovenskih reprezentantov Marcela in Davida Rodmana ter Tomaža Razingarja, ki so imeli na Jesenicah poseben, skorajda kulten status. Prvi odmevni škandal je izbruhnili aprila 2010, ko se je v Ratečah po osvojitvi naslova državnega prvaka zgodila afera Mike Posma. Klub je šesterico hokejistov obtožil, da so pretepli svojega trenerja, in jih izgnal iz Podmežakle. Konec leta je imel razburkanih razmer dovolj športni direktor Zvone Šuvak, ki je nepreklicno odstopil, še pred tem pa predsedniku Kanalcu zaradi nevzdržnih razmer kar sedemkrat zagrozil z odhodom. Vsega denarja še danes ni dobil izplačanega.

Januarja 2011 smo v Dnevniku razkrili, da v moštvu igrajo tujci na nelegalen način. Nekateri niso imeli ustreznih dokumentov za nastop, s čimer so kršili zakonodajo, a so se vodilni v klubu sprenevedali. Po koncu sezone v EBEL so moštvu z Ledarske 4 povrhu zaprli še dvorano, zato se je ena tekma finala državnega prvenstva odigrala celo pred praznimi tribunami. Lansko jesen so Gorenjsko množično zapuščali tuji hokejisti, ki so v večini primerov s prstom kazali na predsednika, prejšnji mesec pa je Kanalec tik pred ultimatom EBEL, da bodo klub zaradi neurejenih razmer vrgli iz lige, odstopil. Uradni razlog: članom upravnega odbora so navijači grozili z metkom v čelo. Od takrat je bil Kanalec - vse do včeraj - za medije nedosegljiv, čeprav do imenovanja svojega naslednika še vedno opravlja funkcijo vršilca dolžnosti in podpisuje uradne papirje.

Sodeč po izjavah priznanega hokejskega agenta Inga Ribitscha pa se je v kronologiji Kanalčevega predsedovanja v klubu dogajalo še marsikaj sumljivega. Ribitsch je posebej za Dnevnik govoril o sila nevarnih zadevah. Najbolj šokantne so izjave, da na Jesenicah obstaja zasebna policija, ki ustrahuje tuje hokejiste, zdaj že nekdanjega trenerja Heikkija Mälkiäja in njegovo zaročenko. Ribitsch je, da bi podkrepil svoje izjave, izpostavil nekaj primerov.

Preberite si še intervju s Slavkom Kanalcem: "Metode ustrahovanja mi niso poznane"

"Hokejista Martina Tumo je zasledovala zasebna policija in ga nekega dne skorajda zrinila z avtoceste. Tudi Lukaš Hvila lahko pove marsikaj na to temo. Zagotavljam vam, da Mälkiäjevo zaročenko ves čas zasleduje zasebna policija. Ko je šla v supermarket, jo je zasledoval avto. Tako je bilo tudi vsakič, ko se je peljala domov s tekem. Kamor koli je šla, so ji sledili, za kar pa ni nobenega razloga. Ko ti nekdo sledi enkrat, si rečeš, da gre za naključje, a ko se ti začne zadeva ponavljati, te postane strah. Ti ljudje so ji enkrat celo pregledali avtomobil, meščani pa so jo opozorili, da gre za zasebno policijo. Kaj je to, kje smo?! Smo v v Evropski uniji ali smo v Iranu?! To je diktatura najhujše oblike!" je hitel razlagati Ingo Ribitsch, ki je tudi sam doživel sumljivosti: "Ko sem se skozi Slovenijo vračal iz Zagreba, se nisem počutil prijetno, saj so mi kar naenkrat preiskali avtomobil. Vse sem moral odpreti. Pomislil sem, da gre za naključje, ker so ustavili le mene. Vse skupaj je nenavadno. Tu imamo situacijo, ki je daleč od normalne."

Ribitsch je prepričan, da gre za "velik škandal, ki le čaka, da se bo zgodil". Hokejski agent meni, da bi moral biti z dogajanjem na Jesenicah podrobno seznanjen tudi slovenski politični vrh, vključno s premierjem Janezom Janšo in ministrstvom za zunanje zadeve. Kot kaže, se bo to tudi zgodilo. Še posebej zaradi izjave jeseniškega župana, nekdanjega poslanca v državnem zboru in člana SD Tomaža Toma Mencingerja, ki je v sredo za naš časopis med drugim dejal, da je "vse bolj na strani tistih, ki govorijo, da je bila zadnja tekma Jesenic na Dunaju zrežirana". Ribitsch meni, da bi moral biti Mencinger bolj previden pri svojih izjavah. "To niso le obtožbe proti Heikkiju Mälkiäju, ampak tudi proti Dunaju. Lahko vam povem, da je predsednik Dunaja Hans Schmid (menda naj bi bil "težak" do 300 milijonov evrov, op. p.) zelo spoštovana oseba, ki ima velik vpliv po Evropi. Nikoli ne bo dovolil, da drugi govorijo, da je kupil tekmo. Zaradi vsega skupaj bi morali vodilni politiki v Sloveniji vedeti, da se na Jesenicah dogaja nekaj, kar bi lahko škodilo politični situaciji. Zdaj je šlo vse skupaj že čez slovenske meje. Na najhujši možen način je bila napadena častna oseba z Dunaja. Mar pričakujete, da bo rekel hvala in odšel? Ne, ne bo," je razmišljal Ingo Ribitsch.

Ob koncu pogovora je še dodal, da jeseniškega župana in podpredsednika kluba Mencingerja osebno ne pozna in da ga "Kanalec izrablja za opravljanje umazanega dela", kar lahko pripelje do novih zapletov. "To lahko župana stane več kot le nekaj tisočakov, lahko ga stane službo. To bi bil politični in ekonomski škandal. Sem dovolj dobre volje, da tudi sam pisno obvestim premierja Slovenije. Ni me strah. V kolikor se tako vodi športni klub, kot se dogaja zdaj, je hokej na Jesenicah že mrtev," je sklenil Ribitsch.