Švica je bila vedno znana po nekaterih najdražjih kotičkih za življenje, dvig Züricha na prvo mesto na svetu pa je najverjetneje posledica visokega investiranja v švicarske franke, ki je trenutno viden kot varna valuta izven potapljajočega evroobmočja, je zapisano v  poročilu.

Mesta azijsko- pacifiške regije sestavljajo polovico prvih deset najdražjih mest – poleg Tokia in Osake, sta na sedmem in osmem mestu Sydney in Melbourne. Seul se je v zadnjih letih dvignil za kar 13 mest in pristal na 27. Tudi kitajska mesta močno rastejo na lestvici cenovne neugodnosti mest. Šanghaj se je uvrstil celo dve mesti pred New York, na 42. mesto.

Hong Kong, ki je bil še deset let nazaj na tretjem mestu med najdražjimi mesti sveta, se je tokrat uvrstil šele na 22. mesto.

Še vedno pa imate v velikem delu Azije priložnosti za cenejše bivanje, saj so preostala azijska mesta na seznamu čisto pri dnu. Mumbaj in New Delhi v Indiji ter Karači v Pakistanu so se znašli med najcenejšimi petimi mesti na svetu zaradi skoraj zastonjske delovne sile in poceni zemlje.

Poročilo, ki je opravljeno vsako leto dvakrat, primerja stotine mest in njihove cene za 160 različnih produktov in uslug – od hrane, domačih pripomočkov, transporta, storitev in šolanja.