"Vemo, da ljudje od Appla pričakujejo veliko,“ je povedal med vsakoletno Goldman Sachsovo tehnološko in internetno konferenco v San Francisu. "Nihče v tej industriji se ne trudi bolj od Appla, da bi izboljšal delavne pogoje.“

Cook je imel govor le dan potem, ko je neodvisna nadzorna skupina Fair Labor Association naznanila, da je pričela s preiskavo pogojev v kitajskih tovarnah, ki izdelujejo Applove izdelke.

Cook pravi, da gre "verjetno za najbolj natančno preiskavo tovarn v zgodovini masovne produkcije.“ Pravi tudi, da se je Apple lotil mesečnega beleženja rezultatov preiskave, ki jih bodo objavili na svoji spletni strani. Zlorabe delavcev in obupni delavni pogoji v kitajskih tovarnah, ki jih vodi Foxconn, so v zadnjem času uspele ujeti svetovno pozornost. Novica o nečloveških razmerah v tovarnah pa je postala redek primer problematičnih odnosov z javnostjo pri tehnološkem gigantu Apple.

"Uporaba otroške delavne sile se nam zdi abotna. Je zelo redka v naši produkcijski verigi, naša prva prioriteta pa je, da jo povsem odpravimo. To nam je uspelo pri zaključnih delih, sedaj pa se trudimo tudi z dobavitelji pri repu proizvodne verige. Če ugotovimo za dobavitelja, ki namerno zaposluje mladoletne, ga bomo odpustili,“ je občinstvu zagotovil Cook.

Cook je sicer priznal, da je bilo tudi mnogo kršitev na področju števila delavnih ur. Pravi, da Applov pravilnik dovoljuje največ 60 delavnih ur na teden, kar pa je še vedno 20 ur več od povprečja za ameriške delavce in v petdnevnem delavnem tednu pomeni 12 ur dnevno.