Pomembnost tekme za obe ekipi - Gradec je lovil še zadnje teoretične možnosti za preboj med šesterico - je prispevala k živčnosti in ne preveč privlačni predstavi v začetni tretjini. Povedli so gostje sredi prvega dela, ko je Robert Lembacher s strelom od daleč presenetil Jeana Phillipa Lamoureuxa. Domači pa so vrnili pet minut pozneje, ko je bil pred vrati na pravem mestu Jamie Fraser, sodniki pa so za priznanje zadetka potrebovali ogled posnetka. Pred tem je imela Olimpija na začetku tekme dva igralca več, nato še igro 5-4, ko sta v isti akciji vratnico zdela najprej Brad Cole, potem pa še Erik Pance.

Nadaljevanje je bilo precej boljše. Domači so stopili na plin in vratar Gradca Fabian Weinhandl je imel vse več dela. Gradec je igral vse bolj nervozno in grobo, posledica česar so bile številne kazni na strani gostov. Na 2:1 je povišal Petr Šachl po hitri uigrani akciji zeleno-belih, sredi tekme pa je bilo na semaforju 3:1, ko je prednost igralca več s strelom iz bližine pod prečko izkoristil Scott Hotham. Gostje v tem delu niso bili nevarni, redke protinapade pa je ukrotil Lamoureux. Domači bi lahko prednost še povišali, dve lepi priložnosti je imel Brock McBride, tri minute pred koncem pa je veselje branilcu Boštjanu Grozniku, znova ob igralcu več na ledu, preprečila vratnica.

Ljubljančani so pred zadnjo tretjino ostali brez poškodovanega kapetana Aleša Mušiča. Gradec je imel dvakrat zapored igralca več, toda prednosti ni izkoristil. ko so bile moči izenačene, so pobudo spet prevzeli zmaji, ki so si nato ob svojem "power-playu" še dve veliki priložnosti za povišanje vodstva, a je strela Žige Panceta in Hothama ukrotil Weinhadl. Zadeli pa so nato gostje, ko so imeli v 54. minuti sami na ledu igralca več. Gostje so v zadnji minuti poskušali še brez vratarja, kar pa je kaznoval Matej Hočevar in postavil končni izid ter potrdil končnico.

V naslednjem krogu bodo hokejisti Tilie Olimpije gostovali pri Medveščaku, ko bodo v torek odigrali tekmo v sklopu hokejske vročice zagrebški Areni.

Acroni Jesenic so v tekmi 42. kroga lige Ebel izgubili z madžarsko Sapo Fehervar z 1:3

Jeseničani so bili v prejšnjem krogu prosti, zadnjeuvrščeno moštvo lige, ki bo možnosti za končnico iskalo v drugem delu tekmovanja, pa se je tokrat podalo na gostovanje v Szekesfehervar. Bolj kot za goste je bil tokrat dvoboj pomemben za gostitelje, saj bi z osvojeno točko dosegli zgodovinsko uvrstitev v končnico lige Ebel. Domači navijači so zato že uro pred začetkom do vrha napolnili dvorano in pričakovali uspeh proti železarjem.

Slovenci so nastopili brez obolelega Klemena Pretnarja, a so začetno nervozo Sape dobro izkoriščali. Bili so enakovredni tekmeci in imeli pobudo v napadu, v obrambi pa so sicer delali napake, a jih je reševal razpoloženi vratar Gašper Krošelj. Ta je klonil le enkrat, kar je bilo dovolj za izenačenje po prvi tretjini, saj je domačega vratarja Adama Munroja premagal Antti Pusa.

Na povsem enak način, s silovitim pritiskom domačih, se je začel tudi drugi del, ki pa je prinesel tudi ekspresno vodstvo Madžrov. Nekaj zmede v jeseniški obrambi je izkoristil Csaba Kovacs in poskrbel za evforijo na polnih tribunah. Za dodaten zagon je bil domačim še zanje ugoden izid iz Ljubljane, tako da je stara dvorana skorajda eksplodirala od navdušenja. Madžarom je zadetek dal krila, pritisnili so na vso moč, streljali z vseh položajev, Gašper Krošelj je imel polne roke dela, do konca tretjine pa je dobil še en gol. Hokejisti Acroni Jesenic so se podobno kot na zadnjih tekmah potegnili bolj v obrambo in prežali na nasprotne napade, a so bili ti redkejši kot v uvodnih 20 minutah in zato ni bilo prav veliko nevarnosti za vrata Munroja.

Zadovoljni z dvema zadetkoma prednosti so se hokejisti Sape v zadnjem delu umaknili v obrambo in pobudo prepustili gostom, ki pa nikakor niso našli ključa, ki bi še enkrat odklenil domača vrata. Železarjem niso pomagale niti tri zaporedne prednosti igralca več, pravih idej ni bilo in slovenski prvaki niso mogli preprečiti dvojnega uspeha gostiteljev - zmagali so v obračunu proti Jeseničanom, še bolj pomemben pa je bil zanje uspeh sezone z neposredno uvrstitvijo v končnico.

Hokejiste Acroni Jesenic do konca rednega dela čakata še dve tekmi, v torek doma proti vodilnemu Linzu in v petek v Gradcu, ki pa ne bosta odločali o ničemer več. Služili bosta le kot pripravi na zanje odločilen drugi del lige Ebel, ko bosta v skupini petih slabše uvrščenih po prvem delu na voljo še dve vozovnici za končnico.