V Guantanamu je še vedno zaprt en britanski državljan, Shaker Aamer, britanske oblasti pa si prizadevajo za njegovo izpustitev. Njegov primer je v poslanskem vprašanju Cameronu omenil eden od poslancev, ki ga je zanimalo, ali bo Cameron letos naredil vse, kar je v njegovi moči, da bi bilo letošnje leto zadnje leto delovanja Guantanama. "Zunanji minister William Hague tesno sodeluje z ZDA glede tega primera in skuša zapreti to poglavje," je odgovoril Cameron. Omenil je še, da je Velika Britanija uvedla preiskavo, da bi se prepričala, da britanska vlada na noben način ni bila vpletena v mučenja zapornikov v Guantanamu ali drugod, kar ji nekateri očitajo.

Organizaciji za človekove pravice Amnesty International in Human Rights Watch sta preiskavo sprva pozdravili, zdaj pa sta do nje kritični, češ da ni dovolj verodostojna in pregledna. Organizaciji sta nezadovoljni predvsem z vztrajanjem britanske vlade, da bo odločila, katero gradivo iz preiskave bo javno dostopno. Taborišče za osumljene teroriste, ki so ga ZDA odprle v vojaškem oporišču Guantanamo na Kubi, je začelo delovati pred desetimi leti z namenom, da bi se na tak način izognili pristojnostim ameriških sodišč. Ameriški predsednik Barack Obama je sicer zaprtje taborišča ukazal že januarja 2009, a je kasneje od tega odstopil.

V Guantanamu je danes še 171 ujetnikov, od česar jih je 89 nedolžnih in čakajo, da se vrnejo v svojo domovino ali tretje države, ki bi jih bile pripravljene sprejeti v primeru, če zapornikom doma grozijo hude kršitve človekovih pravic. Velika Britanija je doslej sprejela najmanj 14 zapornikov iz Guantanama. Po podatkih organizacije za varstvo človekovih pravic Human Rights Watch je v desetih letih delovanja šlo skozi taborišče 779 ljudi. Doslej so jih 600 izpustili, osem jih je umrlo, od teh jih je šest storilo samomor.