Srednja vrednost premoženja ameriškega kongresnika brez vrednosti stanovanja ali hiše, je danes 913.000 dolarjev in raste. Gre za tisto vrednost, od katere je natanko polovica višja oziroma nižja. Srednja vrednost za vse druge prebivalce ZDA pa je 100.000 dolarjev in pada.

Člani predstavniškega doma kongresa so bili leta 2009 "vredni" 725.000 dolarjev. Leta 1984 pa so bili vredni, in to prilagojeno z inflacijo, 280.000 dolarjev. Vsi ostali Američani so se v tem času "pocenili" z 20.600 na 20.500 dolarjev.

Med najbogatejšimi je kalifornijski republikanec Darell Issa, katerega premoženje je ocenjeno na med 195 in 700 milijonov dolarjev. Issa ima podjetje za izdelavo alarmnih sistemov za avtomobile. Med najbolj petičnimi so tudi demokratski senatorji John Kerry iz Massachusettsa, Mark Warner iz Virginije in Herb Kohl iz Wisconsina.

Za člane ameriškega kongresa povečevanje premoženja ni problem, saj sodelujejo pri pisanju zakonov, ki imajo gospodarske posledice. Hitra in točna informacija je ključnega pomena na primer na borzi. V politiko se "reveži" ponavadi niti ne morejo spustiti, ker je za kampanje potreben denar, do katerega se lažje pride z dobrimi zvezami.

Ko pa so kongresniki enkrat na položaju, pa jih prav tako nenehno oblegajo lobisti, ki jim usluge poplačajo z denarjem za kampanje in darili. Obstajajo sicer etična pravila obnašanja, ki pa se redno kršijo. Dejstva torej potrjujejo trditve gibanja Okupiraj Wall Street, da je "igra nameščena", politiki pa sodijo v tisti odstotek prebivalstva, ki kroji pravila po lastni meri.