O svojih rešitvah za prihodnji mandat je Janša razložil, so ti ukrepi preizkušeni in da se s krizo poleg Slovenije soočajo tudi številne druge države. V SDS poznajo, tako Janša, dobro in slabo prakso drugih, v času vodenja EU so reševali tudi probleme nekaterih močnih držav EU, "vemo, kaj deluje in kaj ne in kaj je prioriteta". "Za doseganje socialnih in ekonomskih ciljev pa je potreben še en dodaten pogoj in to je pravičnost v družbi," dodaja Janša.

"Ne nameravamo se tri leta izgovarjati na prejšnjo vlado, sindikate, upokojence in referendume, kot to danes počne Borut Pahor," je v nadaljevanju intervjuja povedal Janša in razložil, da namerava SDS Slovenijo usmeriti v povečano proizvodnjo industrijskih dobrin, znanja in inovativnosti, kar je "najpomembnejši dolgoročni protikrizni ukrep", saj le storitve in trgovina ne bosta dovolj za razvj Slovenije.

SDS si želi "trdno, močno in stabilno vlado, ki bo imela dovolj podpore, da bo lahko izpeljala svoj program za ponoven zagon Slovenije," je povedal Janša, ki je poudaril, da kar se tiče koalicije, SDS ne izključuje nikogar. Ko ga so ga vprašali ali bi v vlado glede na izkušnjo iz prejšnjega mandata vzel tudi stranko DeSUS, je Janša ponovil, da si želi trdno vladno koalicijo, "s pripravljenostjo vseh strank po konstruktivnem sodelovanju, brez izsiljevanj in vnaprejšnjim pogojevanjem".

V nadaljevanju pogovora je Janša "določene lobiste, ki so na plačilnih seznamih družb, povezanih z Mestno občino Ljubljana" obtožil, da so zlorabljali javni servis RTVS za lansiranje neresnic. "Na enak način v teh predvolilnih časih poteka urejanje Dnevnika ali Mladine, vendar pa zanju vsaj ni treba plačevati položnic kot za RTVS," se je Janša obregnil medije, ki mu ne stojijo ob strani.