Tilia Olimpija - Salzburg 5:6 v podaljšku (2:2, 2:3, 1:0, 0:1, gledalcev 2200; 0:1 Raffl 5, 1:1 Verlič 7, 1:2 Bois 9, 2:2 Hočevar 17, 2:3 Lynch 22, 2:4 Earl 27, 3:4 Ž. Pance 36, 4:4 Mustonen 37, 4:5 Regier 40, 5:5 Ž. Pance 46, 5:6 Welser 61): Ljubljančani so v prejšnjem krogu gostovali pri vodilnem Linzu in izgubili, a so igrali močno oslabljeni. Tokrat je v Tivoli prišel stari znanec Salzburg, v Ljubljani že leta ne prav priljubljen tekmec, ki se je po slabem začetku sezone pobral in je zdaj že na drugem mestu lestvice. Pred tremi tedni sta se ekipi že pomerili v Tivoliju in tedaj so Ljubljančani naredili preobrat in po podaljšku slavili zmago s 3:2.

Tudi na tokratni tekmi so bili domači zdesetkani in so komajda sestavili tri peterke. Vseeno pa so se pogumno podali v boj s tekmeci s Solnograškega. Vratar Jean Phillipe Lamouerux, ki se je po tekmi premora vrnil med vratnici, in soigralci se kljub zaostanku s 4:5 v zadnji tretjini niso predali. V 46. minuti sta Aleš Mušič in Žiga Pance z dvojno podajo izigrala vratarja in Pance je izenačil na 5:5. Sledilo je obdobje hitre igre in lepih priložnosti na obeh straneh, premoč pa so imeli zmaji, čeprav igralca več niso izkoristili. Pance je imel sredi tretjine priložnost še za en gol, a se je izkazal Tordjman, v zadnjih minutah pa so utrujeni domači hokejisti vzdržali vse nalete tekmecev in izsilili podaljšek.

Ta pa se je nato hitro končal, Salzburg je v slogu celotne tekme, ko ga je Olimpija nenehno lovila, že po pol minute dodatnega dela našel način za šesti gol in s tem za zmago v Tivoliju.

Beljak - Acroni Jesenice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0, gledalcev 3200; 1:0 Mitchell 3, 2:0 Toporowski 26, 3:0 Razingar 30, 4:0 Mitchell 35, 5:0 Razingar 53, 6:0 Wanvig 55): Zaradi bolezni proti Beljaku niso igrali Nejc Berlisk, Žiga Grahut in Henrik Petre, v moštvu pa ni bilo še Jake Ankersta zaradi poškodbe rame. Jeseniški trener Heikki Mälkiä je imel tako na voljo le pet branilcev, priložnost v napadu pa sta vnovič dobila mladinca Matic Zajšek in Nik Pem. Tako ne čudi, da so železarji od Beljaka dobili kar šest zadetkov.

Drugi izidi 27. kroga: Dunaj - Znojmo 4:1 (1:0, 3:0, 0:1), Alba Volan - KAC 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), Medveščak - Linz -:- (0:3, 3:0, -:-) , prost: Gradec, vrstni red: ***. Pari prihodnjega kroga, petek ob 19.15: Tilia Olimpija - Alba Volan, KAC - Medveščak, Salzburg - Dunaj, Linz - Beljak, Znojmo - Gradec, proste: Acroni Jesenice.