Tudi za Novomeščane je bila tekma izredno pomembna, v njej so videli priložnost, da pobegnejo od dna prvenstvene razpredelnice. In da mislijo resno, je pokazal že začetek. Že ob prvem tehničnem odmoru so vodili z 8:1, od začetnega šoka pa si domači dolgo časa niso opomogli. Prav v vseh elementih niso bili kos tekmecem, ki so niz dobili s 25:15.

Premoč Krke, ne sicer tako izrazita, se je nadaljevala tudi v drugem nizu, v tretjem pa je domači trener Sebastjan Cilenšek z nekaj menjavami vendarle vzpostavil ravnotežje. Z borbeno igro, ki jo je vodil Aleksander Vrenko, so v napeti končnici prišli do znižanja na 1:2. Četrti niz so domači pričeli preveč evforično, vendar so vseeno še držali korak z Dolenjci. Po vodstvu Krke z 12:10 pa je prišlo do popolnega razpada sistema, kar so gostje znali izkoristiti. S sedmimi zaporednimi točkami so prišli do prednosti, ki je niso mogli več zapraviti.