Za razliko od drugih pomembnih partijskih funkcionarjev, ki so se tja preselili, šele ko so zasedli pomembne politične položaje, je Vidmar v Rožni dolini stanoval že od mladih let, saj je bil iz premožne obrtniško-trgovske dežnikarske družine.

V znameniti hiši na Cesti 27. aprila 51, kjer je bila 26. aprila 1941 ustanovljena Osvobodilna fronta, je Vidmar po besedah hčerke Žive Vidmar živel od leta 1929 pa do vojne. "Ko se je vrnil iz partizanov, je bil na tako visokem položaju, da je potreboval reprezentančno vilo, zato so mu dodelili Dukićevo vilo," pripoveduje Vidmarjeva. Omenjeni vili sta oddaljeni zgolj dobrega pol kilometra in čeprav ima Vidmarjeva hiša večjo simbolno in zgodovinsko vrednost, ima Dukićeva vila bolj pisano in zanimivo zgodovino.

Arhitekturni kritik Bogo Zupančič v svoji zbirki Usode ljubljanskih stavb in oseb navaja, da je 1911 zgrajeno vilo gradbenik Adolf Leo Dukić kupil leta 1931. Bojda precej ekscentrični Dukić, ki je na Štefanovi ulici v tridesetih letih prejšnjega stoletja zgradil prve bloke v prestolnici, je vilo razširil in tako bogato opremil, da so o njej začele krožiti različne govorice.

Ena od bolj verjetnih se nanaša na spalnico iz dragocenega rožnatega lesa vrtnic, ki so jih posebej gojili za pohištven les. "To spalnico je kupil podjetnik Dukić za svojo ljubico ciganko, ki je bila s svojimi opicami in papigami prava ljubljanska znamenitost," piše v svoji knjigi Zupančič.

Po kapitulaciji Italije je Dukić pobegnil, nova oblast pa ga je ob vrnitvi najprej obsodila na osem let zapora, potem je odšel v izgnanstvo v Avstrijo, kjer je v revščini umrl. Vidmar je v njegovi vili po vojni živel z družino štirideset let, v vili pa še danes živijo njegovi potomci in sorodniki. Nepremičnina je dvajset let po osamosvojitvi v zemljiški knjigi še vedno vpisana na Prezidij ljudske skupščine LRS v Ljubljani, Vidmarjeva nam je povedala, da bodo kmalu končno lahko uredili zemljiškoknjižno stanje.

V znameniti hiši, kjer je bila ustanovljena OF, danes živi egiptovski veleposlanik, stavba pa je - zanimivo - v lastni liechtensteinske družbe Besago Anstalt iz Vaduza. Od leta 1985 ima vila status zgodovinskega spomenika lokalnega pomena, zato je Mestna občina Ljubljana pred nekaj leti finančno sodelovala pri njeni temeljiti obnovi, ki je stala skoraj toliko, kot če bi stavbo sezidali na novo.