Dvoboj kranjskega in ljubljanskega prvoligaša je pospremila huda vročina, za odtenek bolje pa so se v njej znašli zeleno-beli. Ti predvsem v prvem polčasu niso navdušili, a po menjavah in izključitvi Matica Severja so le dobili toliko elana, da so prišli do zadetka, ki jih je pripeljal na tretje mesto prvenstvene lestvice. Triglav ostaja osmi.

Tekmo so malce odločneje začeli Ljubljančani, ki so v uvodnih minutah sprožili tri bolj ali manj nenevarne strele proti vratom Triglava (Djordje Ivelja, Nik Omladič, Anej Lovrečič). Tudi v nadaljevanju so bili malce podjetnejši, imeli več žogo v posesti, na trenutke pletli igro okrog domačega kazenskega prostora, toda pravega zaključnega strela jim ni uspelo sprožiti. Na drugi strani so vsake toliko tudi Kranjčani pokazali, da bi lahko kakšno nepazljivost gostov znali kaznovati.

Trener zeleno-belih Dušan Kosić ni bil najbolj zadovoljen s predstavo svoje ekipe v prvem delu, zato je na začetku drugega polčasa, v uvodu katerega Ljubljančani prav tako niso navdušili, saj so imeli težave priti čez sredino, iz igre potegnil Iveljo, v sredino obrambe poklical Sretena Sretenovića, Dalibor Radujko pa se je preselil na svoj standardni položaj defenzivnega vezista.

V 56. minuti bi kljub neprepričljivi igri Olimpija kaj lahko povedla. Bernard Stjepanović je podal proti svojemu vratarju Mihi Gracarju, ki pa ga je žoga preskočila, a na srečo domačih zadela le prečko. Še malce več vode na Olimpijin mlin je priteklo v 58. minuti, ko je zaradi prekrška nad Bobanom Jovićem svoj drugi rumen karton na tekmi prejel Sever in moral z igrišča.

Ljubljančani so to hitro obrnili v svoj prid in začeli močno pritiskati proti domačim vratom. Odpor domačih so strli v 71. minuti, ko je Dragan Čadikovski preigral nekaj domačih nogometašev in žogo oddal na desno, kamor je pritekel Dare Vršič in zadel za 1:0. Po zadetku so Ljubljančani umirili igro in jo brez težav pripeljali do zanje srečnega konca.

Maribor na Škotsko z odlično popotnico

Mariborčani so si z zanesljivo zmago in s pol ducata golov proti Muri pripravili dobro popotnico pred gostovanjem na Ibroxu, kjer bodo v četrtek igrali povratno tekmo 4. predkroga evropske lige proti ekipi Rangers iz Glasgowa. Danes so že v prvem polčasu odločili zmagovalca s tremi zadetki v razmiku osmih minut in se tako utrdili na vrhu prvenstvene lestvice. Mura ostaja predzadnja.

Tekma se je začela kar dinamično, gosti so sprožili dva kar nevarna strela v dobrih desetih minutah, Mariborčani pa so v osmi zapretili prek Aleša Mejača, ki je z roba kazenskega prostora namučil Filipa Drakovića v Murinih vratih. Po relativno obetavnem začetku se je dogajanje na zelenici Ljudskega vrta malce umirilo, v 22. minuti pa je Etien Velikonja iz ugodnega položaja zgrešil z glavo.

Med 29. in 37. minuto je sledil pravi mali "blitzkrieg" Maribora. V tem času so namreč domači zabili kar tri zadetke. Najprej je v 29. minuti Agim Ibraimi podal z desne strani, Dalibor Volaš pa je z glavo ukanil Drakovića. V 35. minuti je z desne strani podal Martin Milec, Velikonja pa je prav tako z glavo zadel za 2:0. Dve minuti pozneje je za 3:0 poskrbel Ibraimi, ki je z roba kazenskega prostora z močnim strelom nekoliko z leve strani zadel v bližnji kot. Do konca polčasa bi lahko gostitelji še povišali prednost, a je Velikonja zapravil še dve obetavni akciji.

Toda nekdanji napadalec Gorice se je kmalu spet oddolžil. V 54. minuti je Ibraimi spet natančno podal pred gol, kjer je bil osamljen Velikonja in zlahka zadel za 4:0. Da pa se ne bo le Velikonja "pohvalil" z dvema zadetkoma na tekmi, sta preprečila Ibraimi in Volaš, ki sta v 60. oziroma 69. minuti tudi zabila svoja druga zadetka na tekmi.

Najprej je v 60. minuti Ibraimi zadel po samostojnem prodoru in močnem strelu pod prečko, devet minut zatem pa je Goran Cvijanović podal pred vrata, kjer je bil najvišji Volaš. Kljub visokemu vodstvu so imeli Štajerci še kar nekaj lepih priložnosti proti povsem razglašenim Sobočanom, a na srečo slednjih niso nobene več izkoristili.