Slovenski košarkarji so z zmago proti Poljski začeli niz desetih pripravljalnih tekem pred evropskim prvenstvom, ki bo potekalo v Litvi od 31. avgusta do 18. septembra. Selektor Božidar Maljković je priložnost ponudil dvanajstim igralcem - izpustili so jo Erazem Lorbek, Matjaž Smodiš in mladi Danijel Vujasinović, najbolj pa sta se izkazala brata Dragić. Starejši Goran, zvezdnik iz lige NBA, je dosegel 18 točk (met iz igre 5:9, 3 ukradene žoge), mlajši Zoran pa je navdušil z desetimi točkami in šestimi skoki (3 + 3).

Naslednjo preizkušnjo bo imela Slovenija že v nedeljo, ko se bo v Kidričevem srečala z Makedonijo. Nato igralce čaka selitev v Rogaško Slatino in v začetku avgusta nova dva testa; v Litvi proti gostiteljem evropskega prvenstva ter s sosednjo Latvijo. Slovenskim gledalcem se bodo košarkarji znova predstavili od 6. do 9. avgusta na turnirju v Stožicah, ki se ga bodo udeležile vse reprezentance nekdanje skupne države Jugoslavije.

Glede na to, da je bila to prva tekma za obe reprezentanci in za oba selektorja - Poljsko vodi nekdanji slovenski trener Aleš Pipan -, sta moštvi odigrali pravo prijateljsko srečanje, na katerem ni bilo veliko atraktivne ali uigrane košarke, zato pa je preizkus toliko bolj koristil strokovnemu štabu in igralcem, ki so po desetdnevnih telesnih pripravah komaj čakali pravo košarko. Gledalci na Ptuju so dvorano Osnovne šole Ljudski vrt napolnili dobesedno do zadnjega kotička.

Poljaki, čeprav so po besedah Pipana manjkali kar štirje stalni člani, so se predstavili s hrabro in na trenutke zelo natančno igro, ki je Sloveniji zlasti v prvem polčasu povzročala kar nekaj preglavic. In to kljub temu, da sta bila brata Dragić zelo navdahnjena (skupaj 17 točk v prvem polčasu) in da se je za žogo požrtvovalno metal celo 37-letni Goran Jagodnik, ki je imel z 21 minutami na parketu peto najvišjo minutažo pri Sloveniji.

Selektor Maljković je tekmo začel s postavo Goran in Zoran Dragić, Sašo Ožbolt, Goran Jagodnik in Uroš Slokar, že v prvih dvajsetih minutah pa je na parket poslal vse igralce z izjemo Jake Blažiča in Luke Lapornika. Visoko minutažo je imel Mirza Begić (4 točke, 6 skokov), ki je ob Erazmu Lorbku edini pravi center v ekipi in ki po skromni klubski sezoni v Real Madridu potrebuje čim več nastopov. Jaka Lakovič je pokazal, da so mu soigralci upravičeno nadeli kapetanski trak (7 točk, 2 ukradeni žogi, dve podaji), Boštjan Nachbar je odigral 14 minut (8 točk) in njegov gleženj je zdržal vse napore, uspešen strelski večer pa je imel tudi Uroš Slokar (8 točk).

Slovenija bo v prvem delu evropskega prvenstva igrala v Klaipedi, njeni tekmeci pa bodo Gruzija, Belgija, Bolgarija, Rusija in Ukrajina.