Fišerja je državni zbor s 47 glasovi za in 28 proti za generalnega državnega tožilca potrdil v sredo, ko je tudi zaprisegel. Med njegovo prisego so dvorano protestno zapustili poslanci SDS. Fišer je po zaprisegi napovedal, da bo ena njegovih prvih nalog po prevzemu poslov natančno preveriti, v kakšnem stanju je državno tožilstvo v tem trenutku, zato tudi ni želel dajati komentarjev v zvezi s tem.

Novega generalnega tožilca je državni zbor izvolil točno šest let po tem, ko je kot generalna državna tožilka zaprisegla Brezigarjeva. Zdaj že nekdanja prva tožilka je tožilsko kariero začela leta 1980. Leta 1993 je na ljubljanskem okrožnem tožilstvu prevzela vodenje splošnega in gospodarskega oddelka, dve leti kasneje pa vodenje celotnega ljubljanskega tožilstva.

Od leta 1996 do junija leta 1999 je kot prva vodja vodila Skupino državnih tožilcev za posebne zadeve pri vrhovnem državnem tožilstvu. Maja 1998 jo je vlada imenovala za vrhovno državno tožilko. Junija 2000 je Brezigarjeva postala pravosodna ministrica v vladi Andreja Bajuka. Na predsedniških volitvah 2002 se je kot neodvisna kandidatka s podporo SDS in NSi potegovala za predsednico države, kjer je v drugem krogu izgubila proti Janezu Drnovšku.

Brezigarjeva je svoj mandat v pogovoru za STA ocenila za zelo zahteven, saj se je bilo po njenih besedah zlasti v zadnjih letih "ves čas treba boriti za neodvisnost tožilstva". Pravosodni minister Aleš Zalar pa ji je na drugi strani v več primerih očital prekoračitev pristojnosti.

Generalni državni tožilec Zvonko Fišer v pravosodju deluje že celotno svojo poklicno kariero. Začel jo je na ljubljanski Pravni fakulteti ter jo nadaljeval na tožilstvu in na ustavnem sodišču. Državnotožilsko funkcijo opravlja od leta 1973, s prekinitvijo med letoma 1998 in 2008, ko je bil ustavni sodnik. Od leta 1995 pa opravlja funkcijo vrhovnega državnega tožilca.

Za prvega tožilca je kandidiral že leta 1999, a ni bil izbran. Njegovo tokratno kandidaturo so zaznamovali očitki o njegovem preteklem ravnanju.