Bron je na 10-kilometrski progi osvojila Švedinja Helena Ekholm (+ 1:43,6), prav tako z brezhibnim streljanjem.

Slovenke so boljše uvrstitve pustile na strelišču. Teja Gregorin, ki se je v tekmo podala kot 14., je bila po štirih kazenskih krogih 18. (+ 4:12.7/4), Tadeja Brankovič je pustila nepokritih pet tarč in osvojila 29. mesto (+ 5:46,6/5), Andreja Mali pa je po treh kazenskih krogih nazadovala na 33. mesto (+ 6:07,5/3).

Dekleta zdaj čakata prosta dneva, v sredo pa posamična 15-kilometrska tekma, na kateri bo Teja Gregorin branila srebrno medaljo z zadnjega tovrstnega tekmovanja v korejskem Pjeongčangu. Moška individualna 20-kilometrska tekma je na sporedu v torek.

Pri moških slavil Francoz Foucarde

Francoz Martin Fourcade (33:03,6/2) je zmagovalec današnje biatlonske zasledovalne tekme na svetovnem prvenstvu v ruskem Hanti Mansijsku. Srebro in bron sta osvojila Norvežana Emil Hegle Svendsen (+ 3,2/2) in Tarjei Boe (+ 5,2/2).

Zmagovalec sprinta Nemec Arnd Pfeiffer (+5,8/2) je novo zmago zapravil na zadnjem streljanju, ko je zgrešil zadnji 20. strel in zapravil 20 sekund naskoka, v finišu pa sta bila Norvežana močnejša od njega.

Slovenski biatlonci so vse možnosti za vidnejše uvrstitve zapravili na strelišču. Klemen Bauer je zgrešil osem strelov in osvojil 34. mesto (3:21,9/8), Janez Marič je bil 49. (4:58,5/5), Vasja Rupnik pa 53. (5:30,3/7).