Poleg prednosti za zavarovance, ki jim ne bo treba iskati prevoza do oddaljene bolnišnice za specialistični pregled, se bo lahko bolj racionalno uporabljala tudi medicinska oprema, odpira pa se tudi možnost za skupno načrtovanje kadrov. Minister Marušič je s pripravljenostjo obeh zdravstvenih ustanov, da začenjata uvajati nekaj novega, zelo zadovoljen. Po njegovem mnenju lahko zdravstvo v Sloveniji pomeni novo razvojno dimenzijo, primer take povezave, ki sega čez regionalne "meje", pa ima vpliv na razbremenitev terciarnih centrov, okrepitev regije z medicinskim kadrom in predvsem približevanje zdravstvenih storitev na pacientov prag. "Prepričan sem, da je bolje investirati v sive celice kot v sive stavbe," je dejal minister.

Konkretne spremembe, ki jih lahko pričakujejo pacienti, so hitrejši dostop do specialista in obravnava v domačem kraju, najprej na področju internistike in nevrologije, pozneje se bodo verjetno pridružili še drugi specialisti. "Za potrebe nevrologije imamo kar nekaj funkcionalne diagnostike, da lahko diagnostično obravnavo pripeljemo do visoke stopnje v specialistični ambulanti. Skupaj bomo načrtovali tudi nakup opreme. Ni racionalno, da se oprema podvaja, še posebno, če je v funkciji le nekaj ur dnevno, medtem pa so ljudje na čakalnih listah. V zdravstvenih ustanovah je parkirano veliko medicinske opreme, ki je neracionalno uporabljena, in naš cilj je, da prihranimo tudi javni denar," je povedal Zupančič.

To, da bodo specialisti iz slovenjgraške bolnišnice delali v velenjskih ambulantah, je Lavre označil kot pozitivno, saj bi bila s tem, ko bi del programa izvajali v Velenju, bolnišnica nekoliko razbremenjena. "Specialisti bodo tudi konzultanti zdravnikom s primarne ravni in prepričan sem, da bomo razredčili čakalne vrste in da bo potrebnih manj kontrolnih pregledov. Tudi za mlade zdravnike bo to izziv, saj se bodo morda raje odločali za specializacije, za katere trenutno ni zanimanja."

Župan Bojan Kontič je projektu naklonjen, vendar je opozoril: "Zelo si želim, da bi projekt sčasoma dobil nadgradnjo, tako da bi lahko v specialistični ambulanti opravili tudi kakšen poseg, ki bi ga sicer morali opraviti v bolnišnici. Želim si, da bi šlo za dober namen, ne le za nabiranje pacientov, ki bi potem nadaljevali zdravljenje v bolnici Slovenj Gradec, kar bi bila tudi neke vrsta nelojalna konkurenca preostalim bolnišnicam, zato je treba v Velenje pripeljati tudi storitve, ne le prvi specialistični pregled." Kontič je še dodal, da zaupa strokovnosti slovenjgraške bolnišnice v prepričanju, da je vsak, ki vstopi v to bolnišnico, v dobrih rokah.