Na zadnji tekmi tretjega kroga mednarodnega turnirja v Švici sta se pomerili domača reprezentanca in Slovenija, obe pa sta imeli pred začetkom medsebojnega dvoboja enak izkupiček - po eno zmago in poraz. Začetek je pripadel gostiteljem, ki so v dvorani Eulach povedli s 3:0 in 6:2, v deveti minuti pa so imeli že pet zadetkov prednosti (9:4).

Zato je slovenski selektor Boris Denič, ki je tokrat na tribuni pustil Matevža Skoka in Matevža Čemasa, vzel minuto odmora, po kateri so njegovi igralci zaostanek najprej zmanjšali na dva zadetka (9:11), štiri minute pred koncem prvega polčasa pa samo na enega (15:16). Toda končnica prvega dela je spet pripadla Švicarjem, ki so odšli na odmor s prednostjo treh zadetkov.

V uvodnih minutah drugega polčasa so jo švicarski rokometaši povišali celo na pet (23:18), toda Slovenci navkljub visokemu zaostanku niso vrgli puške v koruzo. Sredi drugega dela igre je Denič obrambo 6-0 zamenjal s 5-1, njegovo moštvo pa je počasi, toda vztrajno lovilo domačo reprezentanco.

Šest minut pred koncem tekme so prvič izenačili na 33:33, v 58. minuti pa si je Deničeva četa priigrala tudi prvo vodstvo na tekmi (37:36). V zadnjih dveh minutah je slovenska reprezentanca, pri kateri so izstopali vratar Jure Vran s 16 obrambami ter strelsko razpoložena Nenad Bilbija (10 zadetkov) in David Miklavčič (6), dosegla še dva zadetka in povišala svoje vodstvo na nedosegljivih 39:36.

Prvo mesto na turnirju je osvojila Norveška, ki je zbrala enako število točk kot Slovenija (4), vendar je bila uspešnejša na medsebojni tekmi (dobila jo je s 36:33). Tudi Švica in Romunija sta zbrali enako število točk (po 2), a je končno tretje mesto pripadlo gostiteljem zaradi zmage na medsebojni tekmi (35:26).