Na pripravah v Hrpeljah tokrat ni bilo izkušenejših reprezentantov in nosilcev igre (Zormana, Škofa, Kavtičnika, Brumna, Gajiča, bratov Žvižej, Špilerja, Natka...), med Deničevo osemnajsterico pa je bilo kar šest debitantov. Vseh šest (Črt Abrahamsberg, Simon Razgor, Matej Flajs, Jure Sušin, Dean Bombač in Matevž Čemas) se je tudi vpisalo med strelce proti Bahrajnu, ki ga je nekoč vodil Slovenec Borut Maček (zdaj selektor Katarja) in ki bo na SP igral v skupini A s Francijo, Nemčijo, Španijo, Tunizijo in Egiptom. Že pred koncem prvega polčasa so imeli Slovenci sedem zadetkov prednosti (18:11), najvišjo pa pet minut pred koncem, ko so vodili za petnajst (35:20). Slovenija je nastopila v naslednji zasedbi: Vran (4 obrambe), Skok (6 obramb), Prošt (6 obramb), Bajram 1, Barišić, Miklavčič, Razgor 3, Pucelj 1, Flajs 3, Bombač 1, Dolenec 9 (3), Skube, Bezjak 5, Sušin 3, Bilbija 5, Abrahamsberg 4 (1), Čemas 1 in Podvršič 1.

Danes ob petih zjutraj je slovenska reprezentanca z avtobusom odpotovala proti Švici, kjer bo od jutri do nedelje nastopila na turnirju "Yellow Cup" v Winterthurju. Najprej se bodo Slovenci pomerili z gostitelji (jutri ob 19. uri), nato pa z dvema udeleženkama letošnjega SP na Švedskem: Romunijo (v soboto ob 18. uri) in Norveško (v nedeljo ob 15.30).