Jevšek je dejal, da v omenjenem primeru ni bilo suma kaznivega dejanja, v kazenskem pravu pa je tako, da če je domnevni osumljenec umrl, kazenski pregon zoper njega tako ali tako ni več mogoč. Na vprašanje zakaj na kraju dogodka ni bilo državnega tožilca, je Jevšek odgovoril, da so v desetih letih obravnavali okoli 300 primerov mučenja živali, a tožilca nikoli ni bilo zraven.

Vodja okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani Tamara Gregorčič pa je dejala, da dežurna okrožna tožilka ni imela priložnosti, da bi prišla na kraj nesreče, ker o dogodku ni bila obveščena pravočasno. Jevšek je to zavrnil in dejal, da naj bi tožilko o tem obvestil preiskovalni sodnik, s katerim so govorili.

Gregorčičeva je v oddaji tudi povedala, da je tožilstvo zavrglo ovadbi zoper bivšega kmetijskega ministra Milana Pogačnika in državno sekretarko na tem ministrstvu Sonjo Bukovec, ker zaslišane priče niso potrdile, da bi omenjena izvajala pritiske za vrnitev psov pokojnemu Sašu Baričeviču in da bi na ta način zlorabila položaj.

Afera Baričevič je izbruhnila, ko so trije bulmastifi 2. februarja napadli in ubili lastnika Saša Baričeviča. Že prej, leta 2006, so v bližini hiše lastnika tudi ranili mimoidočega. Psi Atos, Atlas in Joy so bili takrat začasno odvzeti in napoteni v zavetišče, pri čemer so v zvezi z njihovo usodo oz. vrnitvijo lastniku potem odločale tri izvedenske komisije. V zvezi s preiskavo so se v javnosti postavljala številna vprašanja o samih okoliščinah dogodka, ravnanju policije in dejavnosti uradnih organov, ki so pse vrnili Baričeviču, kljub temu da so bili že pred tem napadalni.