Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli šesto zmago v evroligi in ostajajo nepremagani v domači dvorani. Tokrat je pred 13.000 gledalci pokleknil veliki CSKA, ki je bil vseh 40 minut v podrejenem položaju.

Ljubljančani so že v startu tekme pokazali, da so v Stožicah nesporni gospodarji. Medtem ko je do igralcev CSKA prišla informacija, da je Efes premagal Panathinaikos, kar je pomenilo, da so dokončno ostali izven top 16, so zeleno-beli že vodili na semaforju z 12:4. Navkljub ne ravno blesteči igri so dobili prvo četrtino, gostje so se nato povsem približali (24:24), a zgolj za kratko, saj je sledil odličen zaključek prvega polčasa.

Od 13. minute do odmora je Union Olimpija zadela pet trojk, skupno v prvem polčasu osem (iz 14 poskusov), od tega Sašo Ožbolt in Damir Markota po tri. Skupaj sta omenjena igralca dosegla 28 od 45 točk Uniona Olimpije v prvem polčasu (Ožbolt 15, Markota 13) in bila najzaslužnejša, da so imeli zmaji ob polčasu 13 točk naskoka.

A kot so gledalci tekem Uniona Olimpije že vajeni, je po odlični igri sledil tudi padec in preobrat. CSKA je že po treh minutah in pol drugega dela več kot prepolovil zaostanek (48:42), v 27. minuti je prišel na 52:49, tik ob koncu tretje četrtine pa na 57:56.

Sledila je ponovna dramatična končnica in seveda, kot je že običaj, nova zmaga Uniona Olimpije. A zanjo so domači igralci poleg znoja in truda pustili na parketu tudi kri. Tokrat jo je skupil kapetan Goran Jagodnik (arkada), ki je dobil nenameren udarec tekmeca, s krvavo majico pa je igrišče na koncu zapustil tudi Damir Markota.

Toda izplačalo se je, saj so klubske vitrine bogatejše za nov veliki skalp. Rusi so bili v igri do 35. minute (67:62), se nato še nekajkrat nevarno približali (74:68), toda Union Olimpija si je tokrat bolj želela zmage, vanjo vložila več moči in si jo na koncu zasluženo priborila.

V zadnjem krogu predtekmovanja bodo Ljubljančani gostovali v Valencii. V primeru zmage in ugodnega razpleta na ostalih dveh prizoriščih je za zelenobele dosegljiva tudi prva startna številka za drugi del evrolige, ki se bo začel 19. januarja.

* Dvorana Stožice, gledalcev 13.000, sodniki: Jungebrand (Finska), Lottermoser (Nemčija), Koromilas (Grčija).
* Union Olimpija: Ilievski 5, Gregory 8 (0:1), Jagodnik 8 (3:3), Šermadini 5 (1:1), Pinkney 16 (3:4), Markota 17 (1:2), Ožbolt 22 (5:6).
* CSKA Moskva: Kurbanov 6 (2:2), Bikov 2, Smodiš 7 (3:4), Šiškauskas 3 (1:2), Holden 7 (2:4), Voroncevič 18, Langdon 9 (2:2), Šved 5, Sokolov 4 (2:4), Gordon 11 (3:4).
* Prosti meti: Union Olimpija 13:17, CSKA Moskva 15:22.
* Met za dve točki: Union Olimpija 19:39, CSKA Moskva 18:29.
* Met za tri točke: Union Olimpija 10:24 (Markota 4, Ožbolt 3, Ilievski, Jagodnik, Pinkney), CSKA Moskva 7:21 (Voroncevič 4, Holden, Šved, Langdon).
* Skoki: Union Olimpija 30 (22 + 8), CSKA Moskva 32 (26 + 6).
* Osebne napake: Union Olimpija 19, CSKA Moskva 18.
* Pet osebnih: /.

Potek tekme po četrtinah:

1. četrtina

Košarkarji Uniona Olimpije so tekmo začeli hrabro in že po petih minutah prve četrtine prišli do lepe prednosti osmih točk, z nekaj več zbranosti v napadu pa bi bila lahko le-ta še višja. Rusi so se proti koncu četrtine le uspeli približati in zaostanek znižali na 4 točke. Tekmo je dobro je začel predvsem Ožbolt, ki je pri devetih točkah.

2. četrtina

CSKA je le po treh minutah igre druge četrtine uspel izenačiti (26:26), zato je Jure Zdovc hitro ukrepal in zahteval minuto odmora, ki je očitno zalegla, saj so Olimpijini košarkarji ponovno prevzeli igro v svoje roke in napravili delni izid 10:0. Razigral se je Markota, ki je v tej četrtini dosegel osem točk, medtem ko je Ožbolt polčas končal pri 15. doseženih koših in je prvi strelec ekipe. Ljubljančani na odmor odhajajo s 13. točkami prednosti.

3. četrtina

Da Ljubljančani vrhunske predstave, ki so jo prikazali v drugi četrtini, ne bodo mogli nadaljevati, je bilo jasno. Varovanci Jureta Zdovca so žal popustili in na vrsto so prišle minute CSKA-ja, ki je zaostanek 13. točk skoraj izničil in se do konca predzadnje četrtine približal le na točko. Zaključek tekme bo ponovno zelo napet.

4. četrtina

Olimpija je kljub minimalni prednosti zadnjo četrtino začela zbrano in ni pustila, da ruski prvaki preidejo v vodstvo. Na krilih ponovno zelo glasnih navijačev so ljubljanski košarkarji tekmo zanesljivo pripeljali do konca in slavili še šesto zmago v najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju. Najboljši strelec Uniona Olimpije je bil z 22. točkami danes izjemno razpoloženi Sašo Ožbolt.