Zvezdnik iz Los Angelesa je 25 od teh 32 točk dosegel v drugem polčasu, ko so gostje dokončno potrdili deveto zaporedno zmago nad Nets. Lamar Odom je dosegel 22 točk, Pau Gasol pa je zbral 15 točk in 11 skokov. Pri New Jerseyju, ki je izgubil že sedmo tekmo v nizu ali deveto v zadnjih enajstih nastopih, je bil najbolj učinkovit Brook Lopez s 25 točkami in devetimi skoki.

Odličen večer je imel znova Amare Stoudemire, ki je z New Yorkom v odlični formi. 28-letni igralec z 208 centimetri višine je dosegel 30 točk, Knicks pa so prvič v zadnjih šestnajstih letih zabeležili osmo zmago v nizu. Nazadnje so imeli tako uspešen niz ob koncu leta 1994 in na začetku '95, z izkupičkom 16-9 pa le za dve zmagi zaostajajo za najboljšim klubskim startom v zgodovini 18-7 iz sezone 96/97.

Pri Newyorčanih je Wilson Chandler zadel trojko 30 sekund pred koncem, ki je dokončno prevesila tehtnico na stran domačih (129:125), in zbral 27 točk. Raymond Felton jih je dosegel 19, hkrati pa imel še 17 podaj. Novinec Landry Fields je vknjižil 18 točk, Danilo Gallinari pa 16. Pri Denverju je Carmelo Anthony, ki se je po dveh tekmah odsotnosti vrnil v postavo, zbral 31 točk in 13 skokov.

Trenutno vodilna ekipa lige je San Antonio, ki je pred domačimi gledalci vknjižila 20. zmago oziroma peto v nizu. Manuel Ginobili je zbral 18 točk, Tim Duncan pa je na svoji 1000. tekmi v ligi NBA zbral osem točk in 13 skokov.

V dobri formi je tudi Philadelphia, ki je zabeležila peto zmago v zadnjih sedmih nastopih, povsem nasprotno kot New Orleans, ki je izgubil že osmič v enajstih tekmah. Pri 76-ers je Elton Brand zabeležil svoj osmi dvojni dvojček v sezoni (15 točk, 13 skokov).

Orlando je v Los Angelesu končal niz štirih porazov, potem ko je s 94:85 premagal Clippers, Cleveland pa se še naprej srečuje s hudo krizo, saj je izgubil že osmič zapored. Čeprav je proti Oklahomi na začetku drugega polčasa nadoknadil 22 točk zaostanka, pa mu nato ni uspelo preprečiti delnega izida 19:1, ki je domačine popeljal do novega visokega vodstva in zanesljive zmage (106:77).