Kot je povedala, je treba ob referendumu o zakonu o Radioteleviziji Slovenija (RTVS) vedeti, kako in na kakšen način se opredeliti do zakona, ki ga je že dvakrat potrdil državni zbor, potrdili pa so ga tudi državni svet, strokovna javnost in pravniki. Ker ljudje še nimajo dovolj informacij, kakšna je razlika med tako imenovanim Grimsovim zakonom in zakonom, ki ga je pripravila koalicija, bi jim radi dopovedali, da je napisan tako, da bi se vrnilo zaupanje v RTVS in da bi bili njeni gledalci deležni verodostojnega sporeda ter njenega preglednega poslovanja, je pojasnila.

Skratka, da bi tudi plačniki RTV prispevka odločili, kam bo šel njihov denar in kako bo porabljen. Zakon, ki so ga na ministrstvu za kulturo pripravljali dlje časa, pa ni nastal z eno potezo, eno mislijo in z enim samim vidikom, ampak je nastal z upoštevanjem širše strokovne javnosti in načel, kaj je to javna televizija, ki veljajo tudi v evropskem prostoru, je opozorila.

Javne radiotelevizijske ustanove so v Evropi posebej spoštovane, na nek način pa skrbijo, da pridejo ljudje do informacij, ki jih komercialne televizije, ki ne morejo pokrivati tako široke palete interesov, ne morejo dati, je še povedala Širčeva. Njeno mnenje je delil tudi Kek, ki je dodal, da novi zakon v primerjavi z Grimsovim omejuje možnost vpliva politike na radiotelevizijski informativni spored. Če bi koalicija želela vplivati na javno radiotelevizijo, pa se pisanja novega zakona ne bi lotila, je poudaril. RTVS mora postati bolj odvisna od tega, kaj razmišljajo novinarji in ne od tega, kaj politiki, je dodal Kek.