Blizu stopničkam je bil s 53,66 na 100 delfin tudi Peter Mankoč, ki pa po dolgi vožnji z višinskih priprav v Pirenejih še ni v vrhunski formi, zato se je moral zadovoljiti s četrtim mestom. V ospredju sta se za prvo mesto z dobrima dosežkoma 52,02 in 52,21 pomerila ruski zvezdnik Jevgenij Korotiškin in Kenijec Jason Dunford, uspešnejši pa je bil Rus.

S solidnim dosežkom 1:03,51 in 8. mestom se je na 100 m prsno predstavil tudi triglavan Robi Vovk, Velenjčanka Nina Drolc pa je na 50 prosto s 26,55 osvojila 12.mesto. Na 50 prosto je dober dosežek 24,33 zabeležila nizozemska zmagovalka Ranomi Kromowidjodjo.

"Vsi smo v intenzivnih pripravah na bližnje evropsko prvenstvo, zato so dosežki za ta čas kar zadovoljivi," je po tekmi povedal slovenski selektor Roni Pikec. Ta bo prihodnji teden dosežke slovenskih reprezentantov spremljal kar na treh prizoriščih. Del reprezentantov bo nastopil v Celju, del pa na Dunaju in v Zagrebu.