Slavnejši Gebremariamov rojak Haile Gebrselassie je odstopil na polovici tekmovanja, potem ko je imel težave s kolenom. Gebremariam je prvi tekač po letu 1983, ki je v New Yorku slavil že v svojem prvem nastopu. Doslej je največji uspeh dosegel leta 2009, ko je bil svetovni prvak v krosu. Drugo in tretje mesto sta si pritekla Kenijca Emmanuel Mutai (2:09:18) in Moses Kigen Kipkosgei (2:10:39).

Pri ženskah je drugo mesto osvojila domačinka Shalane Flanagan, tretja z olimpijskih iger v Pekingu v teku na 10.000 metrov, ki je za zmagovalko zaostala 20 sekund. Tretja je bila Kenijka Mary Keitany (2:29:01).

Letošnjega maratona se je udeležilo rekordnih 45.344 tekačev, med njimi pa je bil tudi Čilenec Edison Pena, eden od 33 rudarjev, ki so nedavno pod zemljo v zasutem rudniku zlata preživeli 69 dni.