Lorenzo je z deveto zmago potrdil premoč v sezoni 2010, v kateri si je naslov najboljšega priboril že pred mesecem dni. V zadnjem delu sezone vse boljši Casey Stoner je končal na drugem mestu, na tretjem pa nekdanji prvak Valentino Rossi, ki je tako na stopničkah končal sedem let dolgo sodelovanje z Yamaho.

Lorenzo je tokrat sploh prvič slavil zmago v Valencii. Na poti do nje ga ni ustavil niti dotik z Marcom Simoncellijem, po katerem se je spretno rešil. "To je zame velik uspeh, saj je Valencia domača dirka. Start mi je dobro uspel in lepo sem stopnjeval ritem. Zelo sem vesel tega uspeha," je dejal Lorenzo. Mladi Španec je mimogrede izboljšal še en rekord v SP: 383 točk, kolikor jih je zbral letos, je največ, kolikor jih je v sezoni doslej zbral kakšen dirkač v elitnem razredu.

Druga dva dirkača na stopničkah sta se z današnjima uspehoma poslovila od ekip, s katerimi sta sodelovala v zadnjih letih. Nekdanji svetovni prvak iz leta 2007 Stoner je bržkone obžaloval, da sezona ni nekoliko daljša, saj je pravo formo ujel šele v zadnjih dveh mesecih, ko je nanizal tri zmage in današnje drugo mesto. "Velika zahvala gre moji ekipi. Imeli smo težave z motorjem, tako da sem nadvse vesel tudi drugega mesta," je ob koncu štiriletnega sodelovanja polaskal svojim delodajalcem. Avstralec je vodil dve tretjini dirke, vendar je bil nemočen, ko ga je osem krogov pred ciljem Lorenzo napadel.

Rossi je že z rumeno majico z napisom Bye Bye Baby, ki jo je oblekel na zmagovalnem odru, dal vedeti, da je konec nekega obdobja. Sedem let je preživel z Yamaho, začinil pa jih je z novimi stopničkami. "Tretje mesto je lep dosežek za slovo od Yamahe. Start ni bil najboljši, nekaj časa sem še upal, da bom morda premagal Caseyja, na koncu pa sem izgubil preveč moči in sem moral zmanjšati ritem," je pojasnil Rossi.

Za Lorenzom je bil na koncu drugi v SP Dani Pedrosa; Hondin dirkač, ki je zaradi zloma ključnice moral izpustiti del sezone, je končal pri 245 točkah ter se na koncu komajda ubranil napada Rossija. Sedemkratni svetovni prvak je po zlomu noge prisilno počival na štirih dirkah, a se je proti pričakovanjem zdravnikov vrnil zelo hitro in tudi uspešno. Na koncu je njegov seštevek 233 točk, osem več kot pri Stonerju. Čez mejo 200 točk je prišel še petouvrščeni Italijan Andrea Dovizioso.