V raziskavi je sodelovalo 1300 anketirancev z vsega sveta, ki so na četrto do sedmo mesto lestvice TOP 10 smučarskih destinacij uvrstili Kanado, Italijo, ZDA in Rusijo, najbolj priljubljenim smučarskim centrom pa so se zelo približali tudi Čile, Južna Koreja in Nova Zelandija. Dvig njihove popularnosti je posledica dejstva, da smučarski trg postaja vse bolj globalen, ugotavljajo izvajalci študije.

Kljub finančni in gospodarski krizi skoraj četrtina vprašanih smučarjev za počitnice na belih strminah porabi več kot 1070 evrov na osebo na leto. Najbolj zapravljivi so državljani ZDA, kjer je kar 30 odstotkov anketiranih odgovorilo, da za smučanje vsako leto zapravijo vsaj 1070 evrov. Bolj varčni so Nemci, ki za počitnice na snegu odštejejo med 900 in 1070 evri na osebo. Povprečen smučar - gledano v svetovnem merilu - za smučanje porabi med 540 in 720 evri.

Najbolj aktivni so smučarji iz Severne Amerike, kjer jih je 7,8 odstotka pojasnilo, da se na smučarske počitnice odpravijo dvakrat na leto. Na drugi strani je 55 odstotkov evropskih smučarjev dejalo, da si smučanje privoščijo le enkrat na dve leti ali pa še manj pogosto.

Včasih so smučarske počitnice veljale za zelo drage ali celo elitne, dandanes pa ni več tako, so rezultate ankete komentirali pri WAYN.com. Dodali so, da je tako tudi zaradi hitrega razvoja smučarske industrije.