Magajna je zanikal, da bi znotraj poslanske skupine SD nanj izvajali kakršne koli pritiske. Ga je pa - kot je dejal - pred sprejemanjem arbitražnega sporazuma, pri katerem se je hotel vzdržati, klical prvak SD Borut Pahor in mu dejal, da bo v takšnem primeru razrešen finančni minister Franc Križanič, ki ga je Magajna nadomeščal v parlamentu, in se bo torej Križanič vrnil v poslanske klopi.

Bolj resne pritiske je Magajna, kot pravi, doživel pred desetimi dnevi. "Pomembna oseba v politiki" (njenega imena ni želel razkriti, dejal je le, da ni iz premierjevega kabineta ali iz SD, jima je pa blizu) mu je zagrozila, "naj preneha z ločenimi mnenji in da naj to opozorilo resno jemlje, saj bo v nasprotnem primeru odstranjen". Magajna dopušča, da ta oseba ni vedela, da ni več nadomestni poslanec - pred mesecem dni je namreč v poslanskih klopeh zamenjal Toneta Ropa - in da mu je hotela povedati, da se bo moral posloviti kot poslanec. "Če pa je vedela, da imam sedaj 'trajni' mandat, bi se vprašal, kaj pomeni ta napoved odstranitve. Politično izolacijo?" je dodal Magajna.

Na vprašanje, zakaj se je za odhod iz poslanske skupine odločil ravno zdaj, Magajna odgovarja, da so na tokratni seji državnega zbora obravnavali pokojninsko reformo, zakon o RTVS in malo delo, torej kar tri teme, pri katerih je imel ločena mnenja. Je pa tudi počakal, da so bile mimo lokalne volitve. Ne zanika, da je na njegovo sedanjo odločitev vplivalo tudi to, da ni več nadomestni poslanec: "Tudi to je vplivalo, zakaj bi slepomišil." Prav tako se zaveda, da ne bi bil v parlamentu, če ne bi kandidiral na listi SD. A dodaja, da mu mesto na volilni listi SD ni bilo podarjeno, temveč je dosegel pri predhodnem javnomnenjskem anketiranju zelo dober rezultat.

Magajna je sicer trenutno nepovezani poslanec, se je pa včeraj z ostalima nepovezanima poslancema Francem Žnidaršičem in Vilijem Rezmanom že pogovarjal in po naših informacijah tudi že dogovoril o ustanovitvi poslanske skupine nepovezanih poslancev.

Vodja poslanske skupine SD Bojan Kontič je ob odhodu Magajne izrazil obžalovanje in izpostavil, da želijo še naprej sodelovati z njim. Na očitke Magajne, da je bil v poslanski skupini preslišan, pa odgovarja, da je mnogokrat kdo preslišan: "Imamo različna stališča, o njih se pogovarjamo, sprejemamo odgovorne odločitve. Bolj bi me skrbelo, če bi ocenjeval, da v poslanski skupini ni dobil besede in da ni mogel pojasniti svojih stališč." Poslanska skupina SD z 28 poslanci sicer ostaja največja poslanska skupina (SDS ima po odhodu Franca Pukšiča 27 poslancev).

V Magajnovem odhodu prvak SD in premier Borut Pahor ne vidi "nič posebno dramatičnega". Tako kot v vsej Evropi se tudi v Sloveniji v delu zmerne levice oblikuje prepričanje, da zdaj ni čas za zmernost, ampak čas za socialni radikalizem. "Jaz pa socialni radikalist nikoli nisem bil," je poudaril Pahor in dodal, da ljudem ne smete in tudi ne morete obljubiti več, kot jim lahko daste. Sicer pa ima Magajna po premierjevih besedah pravico boriti se za tisto, v kar verjame. Si pa Pahor ne bi želel priti v položaj, da bi morala njegovo politiko podpirati ali radikalna levica ali radikalna desnica. "Če bi se moral odločiti, da na vsak način zadržim nekoga, ki razmišlja radikalno, ali pa ostanem pri svoji zmerni politiki, potem se odločam za mojo zmerno politiko," je še dodal.