Auxerre je tako še naprej brez točk in ima zgolj še teoretične možnosti za napredovanje iz skupine G. V drugi tekmi te skupine je Real povsem nadigral Milan, že po 14 minutah je z goloma Mesuta Özila in Cristiana Ronalda vodil z 2:0, tak rezultat pa je ostal do konca, čeprav so imeli Madridčani predvsem v drugem delu še veliko priložnosti.

V torkovih tekmah je največjo učinkovitost spet pokazal Arsenal, ki je v skupini H kar s 5:1 ugnal Šahtjor iz Donjecka, za Ukrajince je v zadnjih minutah poraz ublažil brazilski Hrvat Eduardo. Gol so mu privoščili tudi domači navijači, saj je še lani igral v njihovem dresu. Arsenal v letošnjem tekmovanju niza visoke zmage, v treh tekmah je dosegel kar 14 golov. V drugi tekmi skupine je Braga doma premagala beograjski Partizan z 2:0, oba gola sta delo Brazilcev, prvega je v 35. minuti prispeval Lima, drugega pa v zadnjih minutah tekme po hitrem protinapadu Matheus.

Za največje presenečenje kroga je poskrbel Basel, ki je v Rimu s 3:1 ugnal Romo, ta tako nadaljuje s skromnimi predstavami. Švicarji so povedli v 12. minuti z golom Alexandra Freija, izenačil je devet minut pozneje Marco Borriello, še v prvem polčasu je gol dosegel Ganec Samuel Inkoom, presenečenje pa je potrdil Adilson Cabral. Za Basel je bila to prva zmaga, s katero je poskrbel, da imajo zdaj tri ekipe po tri točke. Bayernu, ki je stoodstoten, poleg Basla in Rome sledi še Cluj, ki se je tokrat Bavarcem dobro upiral, predvsem pa poskrbel za nenavaden dogodek. Njegovi igralci so dosegli kar dva avtogola, kar v napadu niso mogli nadoknaditi, izid na koncu je bil 3:2.

V skupini F je Chelsea z 2:0 zmagal v Moskvi. Prvi zadetek je dosegel prav nekdanji igralec Spartaka in ruski reprezentant Jurij Žirkov, delo pa je že v prvem polčasu dokončal Nicolas Anelka. Tudi Angleži so po treh tekmah stoodstotni, tekma v Rusiji je bil derbi doslek neporaženih ekip. V drugi tekmi pa sta se za prve točke udarila Olimpique Marseille in slovaška Žilina, z golom Souleymane Diawara so se teh veselili domačini.

Foto utrinke iz tekem si oglejte v FOTOGALERIJI.