Inter je v skupini A tekmo odločil že v prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Samuel Eto'o (21., 27.), enkrat pa Wesley Sneijder (34.). Kamerunec pa je svoji zbirki golov v drugem polčasu dodal še enega - v 81. minuti - in tako le še potrdil zmago gostiteljev. Na drugi tekmi skupine je Tottenham pričakovano premagal Twente Enschede s 4:1. Za Angleže so zadeli Rafael van der Vaart (47.), ki je že v prvem polčasu zapravil tudi najstrožjo kazen in bil v 61. minuti še izključen, Roman Pavljučenko, ki je v 50. in 64. minuti izkoristil enajstmetrovki, in Gareth Bale (85.). Pri Nizozemcih je bil uspešen Nacer Chaldi (56.).

V skupini B je bil Schalke z 2:0 boljši od Benfice. Vodilni gol na tekmi je dosegel Jefferson Farfan v 73. minuti, zmago pa je potrdil Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar v 85. minuti. Na drugem dvoboju pa je Lyon pričakovano v gosteh premagal Hapoel iz Tel Aviva (3:1). Za Francoze sta zadela Michel Bastos (7./11 m, 36.) in Miralem Pjanić (90.), pri Izraelcih pa je edini gol - z bele točke - dosegel vratar Vincent Enyeama.

V skupini C je Valencia kljub vsaj enakovredni igri doma klonila pred Manchester Unitedom. Edini gol na tekmi sta zrežirala rezervista. Federico Macheda je podal, Javier Hernandez, ki je pred tem zatresel tudi vratnico, pa v 85. minuti zadel za zmago. Glasgow Rangers so doma premagali turški Bursaspor z 1:0. Za Škote je bil uspešen Steven Naismith v 18. minuti.

Skupina D je že popoldne postregla z manjšim presenečenjem, saj je Rubin Kazan doma iztržil točko proti nekdanjemu evropskemu prvaku Barceloni. Končni izid je bil 1:1. Za Ruse je zadel Christian Noboa v 30., za Špance, pri katerih je Lionel Messi igral od 60. minute dalje, pa je bil uspešen David Villa (60.). Oba zadetka sta padla z bele točke. Presenetljiv izid je bil tudi na drugi tekmi skupine, saj je Koebenhavn v gosteh v Atenah ugnal Panathinaikos z 2:0. Za Dance sta zadela Dame N'Doye (28.) in Martin Vingaard (37.). Pri Grkih je bil ob začetku drugega polčasa izključen Gilberto Silva.

Že v torek je v skupini E Bayern slavil v Baslu z 2:1, Roma pa je doma z enakim izidom ugnala Cluj. V skupini F je Spartak Moskva s 3:0 premagal Žilino, Chelsea pa z 2:0 Olympique Marseille. V skupini G je Auxerre Valterja Birse, za katerega se bojda vse bolj zanimajo pri Napoliju, klonil pred madridskim Realom z 0:1, Ajax in Milan pa sta se razšla z izidom 1:1. V skupini H je Partizan doma izgubil proti Arsenalu s 3:1, Braga pa proti Šahtarju iz Donjecka z 0:3.