Berbatov je prvič udaril v zaključku prvega polčasa, ko je v 42. minuti izkoristil lepo podajo Giggsa iz kota in z glavo premagal vratarja Liverpoola Reyno. V drugem polčasu so nato gledalci videli še 4 zadetke, po 2 na vsaki strani. Najprej je Berbatov v 59. minuti povišal vodstvo domačih na 2:0 z izjemnim zadetkom s škarjicami. Potem so sledile minute gostov in kapetan "Redsov" Steven Gerrard je izenačil učinek Berbatova, ko je dvakrat zadel za izenačenje na 2:2. Prvič je bil uspešen v 64. z bele točke, drugič pa še v 70. minuti ko je uspešno izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora, ko je žogo poslal skozi živi zid in premagal nemočnega Manchestrovega vratarja. Ko je že kazalo na neodločen izid in delitev točk, je na sceno še tretjič stopil Berbatov in v 84. minuti dosegel hattrick in postavil končnih 3:2.

Z zmago je Manchester vnknjižil 11. točko in na lestvici na drugem mestu ujel Arsenal, ki je včeraj le remiziral v Sunderlandu, Chelsea pa s tekmo manj ostaja na vrhu z 12 točkami.