* Dvorana Sinan Erdem, gledalcev 10.000, sodniki: Estevez (Argentina), Kennedy (ZDA), Aylen (Avstralija).
* Srbija: Teodosić 12, Tepić 2, Bjelica 14 (1:3), Savanović 15 (1:1), Kešelj 17 (2:2), Krstić 13 (5:9), Perović 2, Veličković 17.
* Španija: Fernandez 15 (7:7), Rubio 3, Navarro 27 (5:6), Reyes 2, Vazquez 4 (2:2), Llull 4 (2:2), Gasol 13 (1:2), Mumbru 3, Garbajosa 18 (2:3).
* Prosti meti: Srbija 9:17, Španija 19:22.
* Met za dve točki: Srbija 19:35, Španija 20:36.
* Met za tri točke: Srbija 15:30 (Kešelj 5, Bjelica 3, Veličković 3, Teodosić 2, Savanović 2), Španija 10:26 (Navarro 4, Garbajosa 4, Rubio, Mumbru).
* Skoki: Srbija 32 (22 + 10), Španija 34 (23 + 11).
* Osebne napake: Srbija 23, Španija 21.
* Pet osebnih: Marković (31.), Bjelica (37.).

Košarkarji Srbije so prvi polfinalisti šestnajstega svetovnega prvenstva v Turčiji. V četrtfinalu so premagali svetovne in evropske prvake Špance. V sobotnem polfinalu se bodo pomerili z zmagovalcem naslednjega današnjega dvoboja v dvorani Sinan Erdem v Carigradu med Slovenijo in Turčijo.

Zasluženo zmago je Srbiji priboril Miloš Teodosić s trojko iz osmih metrov tri sekunde pred koncem tekme.

Srbija je vodila praktično od prve do zadnje minute z izjemo nekaj napadov na začetku drugega polčasa. Ob kar šestih igralcih, ki so presegli mejo desetih doseženih točk, ter ob petnajstih zadetih trojkah so Špance, tudi olimpijske podprvake, nadigrali tako taktično kot tehnično in se zasluženo veselili nepričakovane zmage.

Pri Srbiji sta po 17 točk dosegla Novica Veličković in Marko Kešelj, ki je trojke metal 5:6, 15 jih je zbral Duško Savanović, 14 Nemanja Bjelica, 13 Nenad Krstić, 12 pa Miloš Teodosić. Pri Španiji je izstopal Juan Carlos Navarro s 27 točkami, 18 jih je dosegel Jorge Garbajosa, 15 pa Rudy Fernandez.

V četrtek sta na sporedu še preostala četrtfinala; ZDA - Rusija (17.00) in Litva - Argentina (20.00).

V videu si oglejte zadnjo minuto srečanja in neverjetno trojko Miloša Teodosića za zmago Srbije: