Prijatelj že ves čas glavne obravnave trdi, da je od Mikuža zahteval, naj mu denar nakaže na bančni račun, da bi postopek potekal transparentno, kriminalist pa je njegove besede potrdil. Kot je sicer znano, je denar Mikužu priskrbela prav policija in gotovino pred predajo Prijatelju tudi primerno označila.

Obdolženi poslanec je zato v svojem zagovoru zatrdil, da je policija "izzvala kriminalno dejanje" in dodal, da ima zaradi vsega dogajanja uničeno kariero in močno omajan ugled. Sodnico Orjano Trunkl je tudi ponovno zaprosil za odpravo pripora, da bi lahko bolje pripravil obrambo, češ da ima v državnem zboru shranjene dokumente, do katerih ima dostop le on.

Prav tako je spomnil, da mu je s priporom onemogočeno pojasnjevanje svojih stališč javnosti in opravljanje dela v državnem zboru. Ponovil je tudi, da se nima namena približevati Mikužu in sodnici in dejal, da "zaradi njega lahko odredi tudi prepoved približevanja".

Kot priča se je sojenja danes udeležil tudi poslančev prijatelj Anto Markovič. Iz prisluhov, ki jih je sodišče predvajalo, je bilo slišati, da je vedel, da gre Prijatelj do Mikuža po denar, Markovič mu je ob tem dejal, naj mu sporoči, preden gre in ko ga bo dobil. Tožilka Barbara Milič Rožman ga je vprašala, ali drži, da je obdolženemu prinesel telefonsko sim kartico iz BIH, Markovič pa je to potrdil. Zakaj pa naj bi Prijatelj to kartico potreboval, Markovič ni znal pojasniti.

Jelinčiča ni bilo na sodišče

Danes bi sicer pred senat kot priča moral stopiti predsednik SNS Zmago Jelinčič, vendar je pojasnil, da je službeno v tujini ter da se je opravičil sodišču in sporočil datume, kdaj bi lahko prišel pričat.

Glavna obravnava se nadaljuje naslednji ponedeljek, ko je na sodišče vabljen nekdanji predsednik uprave Luke Koper Robert Časar. Po Mikuževem pričanju naj bi Časar od razdeljevanja provizij za nakup zemljišč na Orleški gmajni pri Sežani prejel 90 tisoč evrov. Časar je navedbe že zanikal, Prijatelj pa je dejal, da pri predaji denarju Časarju ni bil prisoten.