Kot je po sestanku povedal Pavlica, je bilo na mizi kar nekaj predlogov, nekateri pa so zanimivi do te mere, da bo vlada do ponedeljka preračunala, kakšne so verjetnosti za njihovo izvedbo v okviru javnofinančnih možnosti. Kaj konkretno bo preračunavala, ni želel povedati.

Po drugi strani Posedi pravi, da svojih stališč niso spreminjali, kar pomeni, da vztrajajo pri nadaljevanju odprave plačnih nesorazmerij, kar je potrdil tudi sindikalist Doro Hvalica. A če je bilo še v četrtek to za vlado popolnoma nesprejemljivo, saj bi se po navedbah ministrice za javno upravo Irme Pavlinič Krebs v tem primeru država morala za plače dodatno zadolžiti, je včeraj, čeprav po besedah Pavlice "nekega strašnega optimizma" ni, očitno prevladalo spoznanje, da je tudi brez stavke možno priti do istih ciljev kot s stavko. "Kjer je volja, je tudi pot," je dejal Posedi, ki pričakuje, da bo vladna stran vložila napore, pretehtala možnosti in našla tisti prostor, ki bo omogočil sporazumno rešitev tega problema.

V zvezi z napovedano stavko javnega sektorja so se oglasili tudi v sindikatu Pergam, kjer opozarjajo, da bodo s stavko 150.000 ljudi prizadeti državljani. Glede novele zakona o sistemu plač v javnem sektorju pa v sindikatu napovedujejo ustavni spor.