Prav slednji naj bi s svojim obiskom v Libiji zbudil pozornost tamkajšnjih investicijskih skladov, ki razpolagajo z milijardami dolarjev od prodaje nafte in zemeljskega plina.

Kot je pojasnil Janković, naj bi se Libijci zanimali za dokapitalizacijo Grepa, podobno kot je v to družbo pred dobrim letom z 2,5 milijona evrov vstopila avstrijska Supernova. Koliko bi bili Libijci pripravljeni vložiti v Grep in pod kakšnimi pogoji, je še popolna neznanka, v javnosti pa je včeraj zaokrožilo, da naj bi se pogovarjali o okoli 60 milijonih evrov. Ob tem je zanimiv podatek, da tudi kreditna pogodba v višini 115 milijonov evrov, ki jo je Grepu za dokončanje nakupovalnega središča odobril konzorcij sedmih bank z NLB na čelu, pred črpanjem prvega dela posojila v višini 50 milijonov evrov od družbe zahteva, da zagotovi dodatnih 15 milijonov lastnega kapitala. Ob siceršnji zadolženosti ključnih lastnikov, Gradisa G in Energoplana, bi jih Grep težko dobil kako drugače kot z vstopom novega vlagatelja.

Libijci naj bi se o morebitnem vstopu v projekt Stožice po informacijah iz kabineta predsednika vlade odločili "v kratkem", kar potrjuje tudi izjava Jankovića, da so si že ob prvem obisku ogledali kompleks in dobili študiji o upravičenosti projekta, ki sta jih naredili revizijski hiši AT Kearney in KPMG. "Zainteresirani so za vlaganje v trgovski center in tamkajšnjih 2500 parkirnih prostorov. Ideja jim je zanimiva, iščejo pa tudi druge priložnosti za vlaganje v Sloveniji. Zato se mi zdi, da je predsednik vlade z obiskom v Libiji naredil zelo modro gospodarsko potezo," je še dejal župan Janković.