V Slovenski demokratski mladini (SDM), podmladku SDS, so prepričani, da prestolnica v svojih pogledih ne sme biti ozka in izključevalna, ter da "mora združevati mlado in staro, različne narodnosti, stalno in začasno prebivalstvo ter občasne turistične obiskovalce". "Dijaki in študenti dajejo Ljubljani kulturni in intelektualni utrip in prav zaradi njih jo imenujemo univerzitetno središče," so zapisali v sporočilu za javnost.

Za župana, ki zase pravi, da ni politik, temveč podjetnik, bi morala po prepričanju SDM zaleči "naslednja povsem ekonomska utemeljitev: dijaki in študentje, ki prebivajo v Ljubljani, mestu plačujejo za nastanitev in prehrano, koristijo gostinske storitve in so nenazadnje priročna delovna sila, ki je med delodajalci predvsem v časih dopustov še kako zaželena. Če k navedenemu prištejemo še ves intelektualni, športni in kulturni doprinos dijakov in študentov za slovensko prestolnico, za ljubljanskega župana in njegove zasledovalce sploh ne bi smelo biti dvoma, da se splača v mesto pritegniti čim več učeče mladine".

V SDM se sprašujejo, kaj bi bila Ljubljana brez intelektualnega podmladka, in hkrati odgovarjajo: "manjše provincialno mesto"." To pa zagotovo ne more in ne sme biti v našem interesu," so zapisali.

V podmladku SDS še upajo, da bodo jesenske lokalne volitve premešale karte in "okrepile glas tistih, ki želimo najboljše za slovensko glavno mesto". V tem primeru se tudi zavezujejo, da bodo "v prid mladih vplivali na delo svetniške skupine SDS ter zahtevali ponovno uvedbo subvencionirane mesečne vozovnice za vse dijake in študente, ki prebivajo v Ljubljani".