Sedež ene izmed najvplivnejših dobrodelnih organizacij je v Seattlu, čeprav vam je ta podatek ne bo pomagal najti, saj naj bi bila po opisu iz Guardiana ena izmed „najmanj opaznih stavb v okolici“. Prvi logotip organizacije lahko vidite šele na recepciji.

Okoli 850 zaposlenih se neprestano ukvarja z novimi dobrodelnimi projekti, obiskuje vlade po svetu, se udeležuje različnih vrhov in konferenc. Več znanstvenikov neprestano dela na razvoju na sušo odpornih semen, cepiv proti malariji in telefonskega bančništva za države v razvoju.

Na sedežu lahko obiskovalec opazi zemljevide Afrike in južne Azije ter odrezke in časopisov kot sta Economist in Wall Street Journal – publikaciji, za katere bi redko mislili, da ju zanimajo bolezni in revščina.

Bill Gates, ki je kar 14-krat v 16 letih pristal na samem vrhu lestvice najbogatejših Zemljanov, se je pred več kot desetljem odločil, da bo „veliko večino“ svojega bogastva (trenutno ocenjeno na 42,9 milijarde evrov) razdelil med ljudi. Z ženo Melindo sta na svoji uradni spletni strani zapisala: „Odrastite bolj zdravi, poskrbite za boljšo izobrazbo in pridobite moč, da se boste rešili iz revščine.“ Leta 2006 je Warren Buffett, trenutno tretji najbogatejši človek na svetu, oznanil, da bo Gatesovi fundaciji podaril večino svojega premoženja. Daroval naj bi kar 28,6 milijarde evrov.

Uspešnost dobrodelnih projektov fundacije je sicer v tako kratkem času težko „zmeriti“, vendar pa je vredno omeniti, da sta dva telesa organizacije, Global Alliance for Vaccines and Immunisation in Global Fund to Fight HIV/Aids, Tuberculosis in Malaria, dostavila cepiva več kot 250 milijonom otrokom po svetu in s tem preprečila več kot pet milijonov smrti.

Fundacija naj bi imela sposobnost hitrega in fleksibilnega delovanja, njena prednost pa je predvsem v tem, da je globalno usmerjena. Poleg vrtoglavih donacij pa postaja vse bolj privlačna za uposobljene, nadarjene ljudi.