Do prvega letošnjega "pole positiona" se je svetovni prvak iz leta 2008 prebil prav v zadnjih trenutkih kvalifikacij, ko je prehitel do tedaj vodilnega Webbra. Pri McLarnu so izjemno natančno izračunali porabo goriva, saj je Hamiltonu nato po najhitrejšem krogu zmanjkalo goriva za vrnitev v bokse, tako da je svoj dirkalnik ročno potiskal proti garažam.

Hamiltonova zmaga je pomenila prvi kvalifikacijski poraz Red Bulla, ki je na prejšnjih sedmih dirkah osvojil vsa prva startna mesta, štirikrat je bil najboljši Webber, trikrat pa Nemec Sebastian Vettel.

Iz druge vrste bosta dirko začela drugi Vettel in Španec Fernando Alonso (Ferrari), tretjo vrsto pa sta si priborila aktualni svetovni prvak Britanec Jenson Button (McLaren-Merceeds) in Italijan Vitantonio Liuzzi (Force India). Nekdanji svetovni prvak Nemec Michael Schumacher (Mercedes) se ni uvrstil v zaključni del kvalifikacij in je osvojil le 13. startno mesto.