Filliju, ki je bil do sedaj Guzejev ožji sodelavec, je podporo izreklo 14 od 22 navzočih svetnikov (skupno jih ima svet 29). Kot prve naloge, ki si jih je zadal v mandatu, je izpostavil pripravo poslovnega načrta za leti 2011 in 2012, pripravo dolgoročne strategije delovanja zavoda, pripravo na izklop analognih oddajnikov, napovedal pa je tudi nadgradnjo tehnološkega, programskega in kadrovskega dela zavoda.

Programski svet pa novemu generalnemu direktorju svetuje, naj izvede razpis za nova direktorja Radia Slovenija in Televizije Slovenija. Po koncu razpisa pa bo Filli tudi razkril imena svojih ožjih sodelavcev.

Sicer pa so svetniki na seji zopet odprli vprašanje trajanja mandata vršilca dolžnosti generalnega direktorja. Guzej trdi, da aneks k pogodbi o zaposlitvi določa, da mu funkcija vršilca dolžnosti generalnega direktorja traja do konca avgusta, ne pa do imenovanja njegovega naslednika. Odločitev svetnikov, da Filli funkcijo generalnega direktorja prevzame takoj, za Guzeja pomeni precedens, zato se bo v kratkem odločil, ali bo zaradi tega vložil odškodninsko tožbo. "Ta aroganca enega dela programskega sveta me je zelo prizadela," pravi Guzej. O novem generalnem direktorju zavoda pa Guzej meni, da bo poleg znanja, ki ga ima na določenih področjih, potreboval tudi precej sreče.

Odvetnik Ivan Kukar, ki zastopa RTVS, je po koncu seje programskega sveta zavoda opozoril svetnike, da razglasitev ni potekala pravilno, saj da je v nasprotju s statutom in poslovnikom zavoda. Predsednik programskega sveta Jernej Pikalo ne dvomi o pravilnosti imenovanja. Kukar pravi, da je bilo glasovanje o novem generalnem direktorju zavoda sicer izpeljano zakonito, razglasitev pa zelo verjetno ne. Statut Radiotelevizije Slovenija (RTVS) in poslovnik programskega sveta zavoda za imenovanje generalnega direktorja zahtevata glasove večine vseh članov programskega sveta, medtem ko zakon o RTVS zahteva glasove večine navzočih svetnikov na seji.

Filli je prejel 14 glasov podpore od 22 navzočih svetnikov, sicer pa programski svet sestavlja 29 članov. Štirinajst glasov torej zadostuje pogojem za imenovanje, ki so navedeni v zakonu o RTVS, pogojem v statutu in pravilniku zavoda pa ne. Zato je Kukar svetnike in neizbrane kandidate za generalnega direktorja opozoril, da se lahko pritožijo na razglasitev Marka Fillija za generalnega direktorja RTVS.

Pikalo odgovarja, da je pravna služba zavoda na seji programskega sveta potrdila, da je Filli prejel zadosti glasov za imenovanje. Zakon je jasen in ravnali smo absolutno po zakonu, pravi Pikalo in dodaja, da so "vse ostalo pravniški triki".

Pravni strokovnjak Rajko Pirnat meni, da je v primeru neusklajenosti zakona s statutom oziroma pravilnikom treba upoštevati določbe zakona, saj je ta hierarhično višji predpis. In zakon o RTVS je glede načina odločanja programskega sveta precej jasen, saj za imenovanje generalnega direktorja zahteva večino prisotnih članov, pravi Pirnat. Glede neusklajenosti pravilnika oziroma statuta z zakonskimi določbami pa pravi, da je to "precej žalostno stanje in pomeni, da so bili slabo pripravljeni notranji akti".