"Slovenija bo morala ratifikacijsko listino deponirati pri francoski vladi in postopek pristopa bo zaključen. Organiziranost Slovenije kot članice Organizacije za ekonomsko sodelovanje in razvoj (OECD) bo podobna kot v primerljivih državah glede na velikost in oddaljenosti od sedeža v Parizu," so pojasnili v službi vlade za razvoj in evropske zadeve.

Ob tem so spomnili, da je svet OECD odločitev o pogojih za povabilo k pristopu h konvenciji o OECD sprejel na podlagi poročil posameznih odborov, ki so v preteklih treh letih presojali pripravljenost Slovenije za sprejem in upoštevanje načel in smernic OECD.

Slovenija je povabilo za članstvo v OECD dobila 10. maja. Povabilo je bilo pričakovano, članstvo v tem elitnem klubu pa po mnenju strokovne javnosti pomeni dobro naložbo za državo. Poleg Slovenije sta v organizacijo povabljeni še Estonija in Izrael. OECD bo po vključitvi teh treh držav štel 34 članic.

Povabilo za članstvo je zelo pozitivno ocenil politični vrh, kot dobrodošlega pa so ga označili tudi gospodarstveniki. Danes so ga pospremili še v Trgovinski zbornici Slovenije. Preko sodelovanja s članicami OECD bomo imeli priložnost izmenjave izkušenj iz prakse in možnost iskanja skupnih rešitev pri skupnih ciljih te organizacije, kot so gospodarska rast, vzpodbujanje zaposlenosti in izboljševanje življenjskih pogojev, so sporočili iz zbornice.