Primer Nekrep, netransparentna gradnja doma zdravniških organizacij Domus Medica in padanje ugleda zbornice so bili glavne kritike na račun Živčec-Kalanove, ki so jih nanizali ljubljanski zdravniki. "Na čelu zbornice bi morali biti ljudje z dolgoletnimi izkušnjami, akademiki, ki imajo v sebi modrost. Apeliram na predsednico zbornice, da odstopi sama," je dejala Metka Zorc z ljubljanske medicinske fakultete, ki je tudi vodja izolskega centra Medicor. Poziv Zorčeve je v predavalnici sprožil glasno odobravanje in ploskanje. Član skupščine zdravniške zbornice Dean Ravnik je Živčec-Kalanovi sporočil, da je "kriva za vse škandale" in da bi se je "radi znebili", ta pa mu je "vrnila" z vprašanjem, ali ima zdravniško licenco. Zbranim zdravnikom je dala vedeti tudi, da sama ne namerava odstopiti, se je pa pripravljena izboljšati in odgovarjati na njihova vprašanja.

Podpredsednik Strokovnega združenja zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Marko Demšar se je zavzel za sklic izredne skupščine. Slaba podoba zbornice v javnosti je po njegovem tudi rezultat senzacionalističnega medijskega poročanja "v škodo zdravništva", izvirni greh, ki je "legel na dušo" Živčec-Kalanove, pa je ravnanje v primeru Nekrep. "Ste arogantni in manipulativni," je predsednico označil Janez Bajec, predsednik nadzornega sveta in predstojnik strokovnega sveta Kirurškega sanatorija Rožna dolina. Nekdanji predsednik drugostopenjskega razsodišča zbornice Miro Denišlič, ki je s tega mesta odstopil ravno zaradi primera Nekrep, je spomnil na cenzuro v glasilu zdravniške zbornice Isis. Nekdanji član drugostopenjskega razsodišča zbornice Bojan Tršinar je opozoril, da se je zbornica pod vodstvom Živčec-Kalanove obrnila proti lastnemu razsodišču. Ta se je Denišliču in Tršinarju opravičila za "stisko in občutek, da niso del organizacije", po vztrajanju zdravnikov pa je obljubila tudi, da se bo, če bo na objavo podatkov pristala družina Nekrep, osebno zavzela za objavo Denišličevega besedila v Isisu. Tokrat je zatrdila tudi, da bi sama ravnala drugače od skupščine zbornice, ki je odločila, da namesto sklepa drugostopenjskega razsodišča o štirimesečnem odvzemu licence mariborski zdravnici Zlatki Kanič obvelja vmesni predlog o javnem opominu.

Zdravniki so na včerajšnjem soočenju opozarjali tudi, da so imeli pri ključnih odločitvah o Domusu Medici bore malo besede, kar je Živčec-Kalanova zanikala. Poudarila je, da je bila skupščina zbornice z vsem sproti seznanjena in je podprla tudi nadaljevanje tega projekta. Kirurg Erik Brecelj z onkološkega inštituta je medtem od Živčec-Kalanove večkrat zapored zaman zahteval podatek o lastništvu podjetja Mabra Inženiring, ki gradi novi dom zdravniških organizacij.