Da se dneva ne sme hvaliti pred nočjo, se je še enkrat potrdilo za sveto resnico, a potem ko so Blejci dvakrat premagali Macerato in hkrati dobili tudi obe tekmi proti Hypu v srednjeevropski ligi, bi v Sloveniji le težko našli dvomljivca v uspeh ACH. V prid visokih blejskih apetitov je govorilo tudi dejstvo, da sta se Macerata in Hypo pomerila v skupinskem delu, oba obračuna pa sta gladko pripadala Macerati.

Prežeče nevarnosti v obliki lahkomiselnosti in tega, da je bilo vse narejeno že z zmago nad italijanskim velikanom, se je vodstvo kluba na čelu s trenerjem Glennom Hoagom zavedalo, ravno kanadski strateg pa je v izjavah pred tekmo neprestano opozarjal na evforijo in poudarjal, da čaka njegovo ekipo še ogromno dela, preden bodo sanje lahko postale realnost. Hoag je pred odhodom v Avstrijo izpostavil tudi naslednje: »Hypo igra precej boljšo obrambo kot Macerata.« Ravno v tem segmentu igre so Tirolci na koncu najbolj prevladovali, saj so odlično sprejemali servis, s čimer so potem lahko brez težav gradili svoj napad, z neverjetnimi posredovanji pa so rešili nekaj skoraj neubranljivih točk in si s tem dvigovali samozavest. »Ko smo se znašli v zaostanku, se je naš sistem podrl in tega nismo znali spreobrniti,« je po tekmi izpostavil Hoag in bil zelo jezen nad (ne)igro svoji varovancev: »Prav nihče ni bil na ravni, ki jo zahteva liga prvakov. Nihče se ni držal dogovora, igralci pa so se bolj obremenjevali, kaj jim ta tekma prinaša, kot s samo odbojko. Po eni strani je to tudi razumljivo, saj gre po večini za izredno mlade fante, ki so prvič igrali tako pomembno tekmo.«

Kljub bledi izdaji ACH v Avstriji, pa vse vendarle ni tako črno. Kaj lahko se zgodi, da bo tehtnico na blejsko stran na koncu prevesil ravno ta osvojeni niz. Zmaga s 3:0 ali s 3:1 (o potniku na zaključni turnir četverice bi odločal dodatni niz) je v polni dvorani Tivoli vsekakor dosegljiva, a potrebno sožitje med ekipo in navijači po prišlo do izraza šele, ko bodo pravo željo pokazali igralci.

Razumljivo so bili precej bolj veseli v taboru Innsbrucka. »Prikazali smo izjemno taktično zrelost. Še najbolj me veseli to, da smo znali odgovoriti na izgubljeni niz in s tem pokazali veliko mentalno moč. Vrata na zaključni turnir so se nam odprla in to moramo izkoristiti,« je dejal trener Hypa Tirola Štefan Chrtiansky, ki je med tekmo s stisnjeno pestjo proslavljal praktično vsako osvojeno točko, njegov pomočnik Gernot Hupfauf pa je dodal: »Še vedno imamo pred sabo izjemno težko nalogo. Poleg velike zmage pa sem zelo vesel, da naše načrtno večletno delo končno kaže rezultate. Na to sem še najbolj ponosen.«