Na poziv staroste slovenske levice Nika Kavčiča, naj zapusti politiko, je Kresalova odgovorila, da je njeno največje bogastvo v politiki to, da ni odvisna ne od politike same ne od ljudi v njej. "Nekateri se ne morejo sprijazniti, da smo globoko v demokraciji, da vsakdo odgovarja za svoje odločitve in da se stranke ne vodijo iz nekih temnih hodnikov, zaprtih sob sivih mož," je poudarila.

Čeprav so mnogi v LDS pričakovali, da bo proti Kresalovi včeraj nastopil Blaž Kavčič, nečak Nika Kavčiča, ki ga nekateri vidijo kot soavtorja napadov staroste slovenske levice na predsednico LDS, se to ni zgodilo. Predsednica LDS ima polni mandat, ki so ji ga podelili člani, je poudaril Blaž Kavčič in celo izpostavil, da ga je presenetil osebni napad Nika Kavčiča na nekatere pomembne osebnosti.

V LDS tudi ne soglašajo z navedbami Nika Kavčiča, da bi bilo treba na čelo vlade postaviti novega človeka. "Borut Pahor je bil legitimno izvoljen in prav je, da svoj mandat izpelje do konca," je dejala Kresalova. Potrebuje pa ta vlada za svoje delovanje po njenem prepričanju bolj umirjeno politično ozračje. Da v tem trenutku "nimamo boljše rešitve za vodenje vlade, kot je Borut Pahor in bi jo bilo neumno iskati", je že na dopoldanski novinarski konferenci LDS ocenil poslanec Tone Anderlič. Najslabše pa bi po njegovi oceni bilo, če bi se vrnili v čas mandata 2004- 2008.

Bolj kritičen do delovanja Boruta Pahorja je bil evropski poslanec Jelko Kacin. Za ugled te vlade, te koalicije in Slovenije bi bilo po njegovem prepričanju zelo pomembno, če bi predsednik vlade sprejemal odločitve, ne pa jih odlagal. Kot primer Pahorjeve neodločnosti je izpostavil, da se že mesece in leta ukvarjajo s tem, kaj bo vlada naredila s falconom. "Vsak kmet, ki ima v svoji lopi traktor, ga uporablja. Ne najame traktorja pri sosedu, ker se mu zdi njegovega škoda ali ker se boji, da bodo v vasi rekli, da ima prevelik traktor. Če ga imaš, ga uporabljaš, to je najceneje," je dejal Kacin. In dodal, da se je v politiki pač treba odločiti.

Sicer pa podpredsednik LDS Slavko Ziherl v nastopu Nika Kavčiča vidi "obupan poskus nekoga, ki se je znašel v situaciji, ki ji lahko rečemo tudi duševna stiska, ko je začutil, da nima več nobene moči in vpliva na dogajanje v aktualni politiki". Kacin pa bi pričakoval, da bi gospodarstvenik Niko Kavčič odprl kakšno gospodarsko temo. A želi ta že zelo dolgo aktivno posegati v dogajanje, je pa po svoji duši obveščevalec in protiobveščevalec. Po navedbah evropskega poslanca je bil Kavčič vedno zelo spreten pri opravljanju te funkcije in je vedno znal pozornost preusmeriti drugam. "In če se sedaj pozornost preusmerja na Katarino Kresal, je to vzorec obnašanja, ki ga pri njem poznamo že zelo dolgo. Ne gre za to, kaj nam pove, gre za to, kaj nam zamolči."

V LDS vidijo izhod iz sedanjega položaja, ko v družbi prevladuje občutek o skorumpiranosti oblasti in ko ima politika izrazito nizek ugled, v tem, da se vse stvari razčistijo in se ugotovijo nosilci odgovornosti. Kot pravi Anderlič, morajo ljudje dobiti odgovore, da oblast skrbi predvsem za njih, za vse, ne pa zgolj za posameznike oziroma za določene skupine.