Tako je odločilo ljubljansko okrožno sodišče, ki je razsojalo o civilni tožbi zaradi pisanja tabloida Direkt, ker naj bi ta v štirih člankih oblatil njegovo čast in dobro ime. Penko je od tabloida - ta sicer ne izhaja več - oziroma od Dnevnika kot izdajatelja zahteval astronomskih 100.000 evrov odškodnine, sodišče pa mu je zaradi žaljivih in neresničnih zapisov prisodilo desetkrat manjši znesek skupaj z zamudnimi obrestmi.

Zgodba sega v januar 2006, ko se je Direkt med drugim razpisal o obisku višjega državnega tožilca v razvpitem klubu Global. Penka so zmotili štirje zapisi: "Ko je Boštjan kot macola pijan", "Penko ima policijski dosje", "Boštjan se ne spomni, da je bil pijan" in "Pozor, Penko, psi in gomila dreka". Šlo je za pisanje o Penkovem vedenju v ljubljanskem Globalu, kjer naj bi hudo pijan in podivjan teroriziral goste in prostaško nadlegoval dekleta. Direkt je objavil tudi, da naj bi Penko sam zase trdil, da je manično depresiven in da ga je pogosto videti tudi v drugih ljubljanskih lokalih, kjer "najpogosteje ogovarja dekleta in se ga naceja".

Nekdanji tožilec je že na prvem sojenju zavrnil vse navedbe tabloida in zatrdil, da tisti večer ni bil vinjen. Ocenil je tudi, da je bil postopek proti njemu posledica osebnega maščevanja nekaterih ljudi iz takratnega vodstva ljubljanske policijske uprave, ki se jih je "dotaknil v času, ko je vodil urad za preprečevanje pranja denarja". Po mnenju Boštjana Penka je bilo pisanje v Direktu namenjeno le njegovi diskreditaciji, zato se je odločil za vložitev odškodninske tožbe. Sprva je odškodninski zahtevek znašal nekaj manj kot 17.000 evrov, pozneje pa sta Penko in njegova pooblaščenka, odvetnica Nina Zidar Klemenčič, tožbo spremenila in zahtevano odškodnino opazno dvignila, saj je na koncu zahtevek znašal kar 100.000 evrov.

Okrožno sodišče je zapise v že pokopanem tabloidu označilo za žaljive in senzacionalistične, z njimi pa je časopis posegel v pravico do tožnikovega dostojanstva, mirnega družinskega življenja ter časti in dobrega imena. Sodišče je med drugim dodalo še, da je Direkt z objavljanjem spornih člankov zasledoval le povečan komercialni učinek, saj pisanje ni bilo povezano s pravico javnosti do obveščenosti, kot je trdila obramba.

Boštjan Penko je z odločitvijo sodišča načeloma zadovoljen, saj je, kot pravi, ugotovilo, da je šlo za lažnivo pisanje. "Vsaj do določene mere mi bo lahko razsodba tudi povrnila izgubljeni ugled, čeprav me v celoti po štirih letih več ne bo mogla rehabilitirati," meni odvetnik, ki upa, da bodo odločitev sodišča prebrali tudi tisti, ki so zaradi pisanja tabloida postopali proti njemu. "Recimo generalna državna tožilka Barbara Brezigar ali pa tožilsko društvo in da se bodo iz tega primera naučili, da je primerno zavarovati stanovskega člana, kar so naredili vedno razen v mojem primeru," nam je brez dlake na jeziku dejal nekdanji višji državni tožilec. Po njegovem mnenju se na takšne zapise v rumenem tisku kolegi ne bi smeli odzivati.Sodba še ni pravnomočna.